Python ile yazlıma başlanabilir mi?

Pc2000

Centipat
16 yaşında bir lise öğrencisiyim. Yazilim öğrenmek istiyorum. Fakat yazılım öğrendikten sonra ne iş yapacağım? Bu işten nasıl para kazanacağım hiç bilmiyorum. Udemy'den kurslar var. Python programını öğretiyorlar. Python tam olarak yazılımın kendisi mi? Onu açıklarsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam sorunuza tam cevap verecek nitelikte değilim ama sizinle aynı yollardan geçtiğimi belirtmek isterim. Ben de ufak ufak başlamıştım fakat derslerime önem verip güzel bir bilgisayar mühendisliği bölümü tutturmanın ilerisi için daha lehime olacağını düşündüm. Ve hedefime ulaştım bir oturup düşünün derim.

16 yaşında bir lise öğrencisi olarak para kazanma amacıyla girdiğin bu yolda para kazanman hiç kolay olmayacak söyleyeyim. Yazılımı neden öğrenmek istediğini bilmiyorsan neden öğreniyorsun ki? Hani bir sene falan çalışıp sonra oturduğum yerden kazanmaya başlarım diye düşünüyor insanlar, öyle bir dünya yok. Eğer ki bu alanla gelecekte de ilgilenmek istiyorsan, lisede derslerini iyi tut ve iyi bir üniversite kazan. Yapman gereken en önemli şey bu. Hobi olarak, merak ettiğim için yapıcam dersen evet Python ile başlayabilirsin. Zaten bir iki ay çalıştıktan sonra sevip sevemeyecegine karar verirsin.
Python yazılımın kendisi değil, yazılım dilidir. Bir işi, bir programı yaptırmak için bilgisayara komut vermeye yarayan bir araçtır yani.

Bu işlere girişmiştim ingilizce yok diye bıraktım. İlk olarka ingilizce seviyenin iyi olması lazım. Python bir yazılım dili, diğer C#, Javascript gibi diller de var muhtamelen duymuşsundur. Bir yerden başlasan hiç fena olmaz bir şey kaybetmezsin. Bu arada öyle yazılım ve ingilizceyi bir günde öğrenemezsin kimse parayı oturduğu yerden kazanmıyor bu gibi hayalleri rafa kaldırıp gerçekçi düşünmen lazım. Yaptığın şeyden sıkılıyorsan o şey senin için bitmiştir. Başlangıçta adapte olduysan ve devamını getiriyorsan başla derim.

Hocam sorunuza tam cevap verecek nitelikte değilim ama sizinle aynı yollardan geçtiğimi belirtmek isterim. Ben de ufak ufak başlamıştım fakat derslerime önem verip güzel bir bilgisayar mühendisliği bölümü tutturmanın ilerisi için daha lehime olacağını düşündüm. Ve hedefime ulaştım bir oturup düşünün derim.
Evet en mantıklısı bu galiba

Geri
Yukarı