Python listeye konsol üzerinden eleman ekleyip nasıl kaydedebilirim?

Trieetz

Kilopat
Makaleler
9
Merhaba arkadaşlar. Python ile listeye eleman ekleyip bunu sürekli kaydetmek istiyorum ve bunu konsol üzerinden yapmak istiyorum fonksiyonlar ile. TXT dosya türü ya da diğer dosya türleri kullanmadan bunu yapmam mümkün mü? Mümkün ise nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
a.py isimli bir Python dosyanın olduğunu varsayalım. Sen konsola py a.py yazıp programı çalıştırırken konsoldan data almak istiyorsan konsoldan argümanlar göndermelisin. Örnek:

Python:
import sys
print(sys.argv[1])

Konsola da py a.py "Hello World" yazarsan kodun çıktısı Hello World olur. Örneklemek için direkt ekrana yazdırdım. Sen bu veriyle istediğini yaparsın.

@oynozan zamanın var ise bana bir örnek verebilir misin dostum?
Python:
import sys

argumanlar = sys.argv[1:] # Ilk eleman, uygulamanin kendisi olur.
arguman_sayisi = len(argumanlar)

for arguman in argumanlar:
    print(arguman)

print(str(arguman_sayisi) + " arguman var.")
1645271729378.png

Girdigim ilk komut kafani karistirmasin, o dosyayi duzenlemek icin kullandigim metin editoru.

Ikinizde beni yanlış anladınız arkadaşlar. Kastettiğim şey şu, bir liste kurmak istiyorum ve o listeye input ile özellik atamak istiyorum örnek vereyim.

Kod:
list=['A','B','C']

bilgial=input('Username:')

def bilgieklevekaydet():

list.append(bilgial)

bilgieklevekaydet()

print(list)

Sonuç bir kere oluyor ve dosyayı kapatıp tekrar açtığım zaman yazdığım asd eklenmiyor. Ben bir fonksiyon oluşturup loop ile sürekli yazdığım elemanı listeye eklemesini istiyorum. Bu mümkün mü?

Kod:
Username:asd

['A', 'B', 'C', 'asd']

Process finished with exit code 0

input'tan gelen veriyi JSON veya CSV dosyasına kaydet, program açıldığında bu dosyaları okuyup listeye tekrar ekle. Daha sonra eklenecek input'lar için, ister eklenen veri listede var mı diye bakarsın ister direkt set kullanıp aynı verilerin eklenmesini engellersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı