Python Selenium ile Bitcoin'in fiyatını öğrenmek

DrSnape

Centipat
Makaleler
1
Biliyorum Bs4 ile daha kaliteli bir şekilde yapabilirsiniz fakat bunu Selenium'a yeni başlayanlar için daha iyi olacağını düşündüm.

Kaynak Kodlar:
from selenium import webdriver
import time

op = webdriver.ChromeOptions()
op.add_argument('headless')
driver = webdriver.Chrome(options=op)

url = "https://canlidoviz.com/"
driver.get(url)

time.sleep(5)
bitcoin = driver.find_elements_by_xpath("//*[@id='hero']/div/div[1]/div[1]/div[1]/div/div[2]/div[2]")

for price in bitcoin:
    while True:
        bitcoin = price.text
        time.sleep(2)
        print("Bitcoin: "+ bitcoin)

KS
DrSnape

DrSnape

Centipat
Makaleler
1
Güzel proje hocam. Yakın zamanda Elon Musk Tweet attığında Dogecoin'e kaldıraçlı işlem açmak için bir bot yazmayı düşünüyorum onu da Selenium kullanarak yapacağım.
Cevabınız için teşekkürler; belki ileride BS4 ile de bu tarz bir program paylaşırım, Selenium ile çok hantal oluyor arka planda browser çalıştığı için.

oynozan

Decapat
Yer
PSR B1620-26 b
Cevabınız için teşekkürler; belki ileride BS4 ile de bu tarz bir program paylaşırım, Selenium ile çok hantal oluyor arka planda browser çalıştığı için.
Daha önce Beautiful Soup kullanmadım ama Selenium'dan daha hızlı ise ona geçerim. Ben Selenium'u biraz daha rahat yazıyorum diye tercih ettim.

KS
DrSnape

DrSnape

Centipat
Makaleler
1
Daha önce Beautiful Soup kullanmadım ama Selenium'dan daha hızlı ise ona geçerim. Ben Selenium'u biraz daha rahat yazıyorum diye tercih ettim.
Evet, Selenium çok daha kolay. Bu tarz programlar için Bs4 tercih ederim fakat bot vs. yazacaksanız Selenium kullanmalısınız.

Yukarı