Python vs. Java

GRBreakpoint

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Herkese merhaba. Python dilinde karar vermiştim. C# üzerinde algoritma ve temel programlama kursu alıyorum. C# sadece üzerinde gösterme amaçlı.

Üniversitede ev arkadaşım vardı. Kendisi bilgisayar mühendisi. ASELSAN'da vs. çalıştı şu anda Almanya'da otomotiv sektöründe çalışıyor. C++ biliyor.

Pyrhon'dan başkama Java'dan başla Python ile bir şey yapamazsın dedi. Kafamı karıştırdı ben karar vermişken.

Sizlerin görüşleri nelerdir? Acaba konuda.

Sıfırdan başlayacak olsaydınız python ile başlayın, programlama temelini öğrenin derdim. Siz zaten C# kursu alıyormuşsunuz, Java'dan devam edersiniz.

Python programlama ve algoritma öğrenme konusunda iyi olabilir ancak kodlamaya girince diğer dillerden basit olmasından kaynaklı çok acı çektiriyor sonrasında. DS alanında ilerlemeyecekseniz Java çok daha mantıklı.

Herkese merhaba. Python dilinde karar vermiştim. C# üzerinde algoritma ve temel programlama kursu alıyorum. C# sadece üzerinde gösterme amaçlı.

Üniversitede ev arkadaşım vardı. Kendisi bilgisayar mühendisi. ASELSAN'da vs. çalıştı şu anda Almanya'da otomotiv sektöründe çalışıyor. C++ biliyor.

Pyrhon'dan başkama Java'dan başla Python ile bir şey yapamazsın dedi. Kafamı karıştırdı ben karar vermişken.

Java'dan şaşma. Her daim en iyi programlama dilinde ilk 5'in içinde ve genellikle ilk 3'ün içinde olmuştur.

Desteği bol olan, güçlü bir dildir.

Ben Java ve Python ikisini de kullandım. Kullanma amacım mobil uygulamama backend yazmaktı. Java'da yazarken daha eğlenceli ve SQL komutlarıyla uğraşmadan yazabildiğimi öğrenince Python'u bıraktım diyebilirim. Java > Python eğer backend yazacaksan.

Geri
Yukarı