Python'a başlarken nelere dikkat edilmeli?

Emin Faruk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Radeon 7670M İntel HD Graphics 4000 8GB RAM İntel Core İ5-3230m 240 GB SSD
Arkadaşlar derste bilişim öğretmeni sonraki derslerde pyhton ile kod yazacağımızı söyledi. Ben de erkenden hazırlıklı başlamak istiyorum nasıl başlayabilirim tavsiyeleriniz nedir?

Python ile ilgili değil de genel kod yazma ile ilgili birkaç bilgi vereyim.
Değişken adlarını daima İngilizce kullanın.
Değilen isimleri hep aynı biçimde olsun(başta user_name olarak başladıysanız daha sonra lastName yapmayın onu da last_name olarak yazın).
Parantezleriniz, boşluklarınız vs. hep bir düzen içinde, okunabilir bir şekilde olsun, kağıda yazarken de buna dikkat edin.
Harala gürele yazmadan önce yazacağınız programı düşünün, hayali bir şekilde programı kullanın ve nerede ne lazım olacak belirlemeye çalışın, kervan yolda düzülür mantığı ile kod yazmayın.

PyCharm da iyi hocam. Bu zamanda programlamacı olarak iş bulmak zor sanırım.
Node.js ve Atom'da var. Devlet üniversitelerini sayarsak en yüksek bölüm; 546 puan ile Boğaziçi üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümü var. Hatta Cerrah paşa tıp 545 puan. Okul da insana referansı oluyor. Böyle söylersek değişir.

Öğretmeniniz size bu dili öğretmek istiyorsa ders açısından bakın. python.org üzerinden son sürüm yorumlayıcıyı indirin ve kurun. VSCode kullanabilirsiniz, Python eklentisini kullanın.

Bunların hepsinde yardım almak ve ufaktan giriş yapmak için YouTube üzerindeki dersleri kullanabilirsiniz.

Sıfırdan başlayacaklara BTK Akademi üzerinden Python öğrenmelerini tavsiye ederim, Sadık Turan iyi bir öğretmendir.

Okulda yazacağınız kodlardan korkmayın. Sadece çıktı vermek için yazacaksınız. Algoritma ve akış semalarında çalışın. Python da inputlara kadar çalışsanız yeter. Korkmayın çok basit geçecek.

Geri
Yukarı