Python'a nasıl başlanmalı?

• Konuyu başlatan Ezmre
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 806

Ezmre

Centipat
Daha fazla  
Selam, şu an lise 1 muhasebe okuyorum, ama muhasebeye hiç ilgim yok. Aynı bahçede olduğum okulda bilişim var ama puanı düşük, annem de izin vermiyor. Muhasebeden bilişime geçmek istiyorum. Python öğrenip gitmek istiyorum, gidersem nereden yazabilirim ve nasıl başlayabilirim?

Selam, şu an lise 1 muhasebe okuyorum, ama muhasebeye hiç ilgim yok. Aynı bahçede olduğum okulda bilişim var ama puanı düşük, annem de izin vermiyor. Muhasebeden bilişime geçmek istiyorum. Python öğrenip gitmek istiyorum, gidersem nereden yazabilirim ve nasıl başlayabilirim?

Ben bilişim bölümünde okuyorum ve gerçekten güzel bir bölüm Python sana öğretmeye başlacak büyük ihtimal bana C# ile başlamışlardı o yüzden değişebilir ama çok yüksek ihtimal Python öğrencen.
Biraz para biriktir Udemy kursundan alıp başlamanı tavsiye ederim.
Ve genelde bilişim yüksek puan olur sizde biraz garip ve yazmak için Visual Studio Code kullanabilirsin.

Bende bilişim okuyorum ve bir yerden öğrenip gitmektense hemen gitmen daha iyi olur. Çünkü 10. sınıfta alan seçimi yapacaksanız sen sıkıntı yaşayabilirsin. Ailenle konuşup 15 tatilde hemen geçebilirsin. Öğrenmek içinde Udemy'den kurs alabilirsin.

Kurs olarak da şunu önerebilirim +100 saatlik bir eğitim ve sürekli yenileniyor. İçerisinde birçok eğitim mevcut.

Lise 1'de bizde python yazıyorduk, IDLE adında bir program vardı ordan yazabilirsiniz. Nerden öğeniceğinize gelirsek nerdeyse heryerden rahatlıkla öğrenebilirsiniz çünkü yanlış bilmiyorum en basit diller arasında ve nerdeyse her kaynak da mevcut

1 Haftada Youtube üzerinden hesap makinesi yapabilecek seviyeye gelecek kadar çok Türkçe kaynak var. Kurs almana hiç gerek yok. Yeni başlamışsan hiç bulaşma.

50 TL'ye Udemy BTK Da bedava Python var sonra Java öğrenirsin evden çalışırsın gerçekten önü açık bir iş bence hiç düşünmeden başla ama 1 kere başlarsan yarı yolda bırakma derim ben bıraktım.

Yeni konular

Geri
Yukarı