Python'da kod yazamıyorum

patatata

Centipat
Python'u 2-3 aydır çalışıyorum temellerini neredeyse öğrendim mesela başkalarının yazdığı kodlara baktığımda ne yaptığını anlıyorum fakat konu kod yazmaya gelince yazamıyorum, bunu nasıl aşabilirim? Cevaplarınız için teşekkürler ☺️

Programlama konu dinleyerek değil, kod yazarak öğrenilir.

Matematikte bol bol soru çözmek gibi. Sadece hocayı dinlemek yetmez.

En baştan derslerdeki küçük kodları bile kendin yaz, kendine göre değiştir vs. ve kendin de dene.

Programlama konu dinleyerek değil, kod yazarak öğrenilir.

Matematikte bol bol soru çözmek gibi. Sadece hocayı dinlemek yetmez.

En baştan derslerdeki küçük kodları bile kendin yaz, kendine göre değiştir vs. ve kendin de dene.
Algoritma mantığını ve nasıl kurulacağını tam anlamamışsın demek. Sanırım biraz ezber yoldan öğrendin.
Sanırım dediğiniz gibi biraz ezbere öğrendim. Biraz kod örneklerine bakacağım belki işe yarar. İkinize de teşekkür ederim ☺️
Yazacağın kodu kağıtta nasıl işlediği tasarla.
Evet bu mantıklı geldi bunu deneyeceğim. Önerin için teşekkür ederim.

Python'u 2-3 aydır çalışıyorum temellerini neredeyse öğrendim mesela başkalarının yazdığı kodlara baktığımda ne yaptığını anlıyorum fakat konu kod yazmaya gelince yazamıyorum, bunu nasıl aşabilirim? Cevaplarınız için teşekkürler ☺️
Şöyle bir durum var. IDE'yi açıp hadi yazayım deyince olmuyor. Yazmak ve tasarlamak istediğin araç vb. şeyi kafanda oluşturman gerek.

Sanırım hiçbir altyapı olmadan Python'a başladınız. Scratch adlı yazılıma başlama programını deneyin, her şeyi basamak basamak yaparak öğrenebilirsiniz. Kolay gelsin.

Şöyle bir durum var. IDE'yi açıp hadi yazayım deyince olmuyor. Yazmak ve tasarlamak istediğin araç vb. şeyi kafanda oluşturman gerek.
Evet, haklısınız. Belki de sıkıntı onunla alakalıdır tamamen her şeyi kararlaştırmam gerekiyor
Sanırım hiçbir altyapı olmadan Python'a başladınız. Scratch adlı yazılıma başlama programını deneyin, her şeyi basamak basamak yaparak öğrenebilirsiniz. Kolay gelsin.
Sanırım biraz öyle oldu ben bir anda hoop diye python derslerine giriş yaptım 😅 Scratch'i biraz deneyeceğim teşekkür ederim ☺️

Yeni konular

Geri
Yukarı