Python'da parantez gibi işaretlerin anlamı

Buradan kısa bir örnek atayım sana.

Ve öğrenmekten asla çekinme "anlayabilir miyim" demek değil mesele, anlayacağım demektir.

Algoritma çok basit bir şey dostum, günlük hayatında istemeden bile olsa her saniyen bir algoritmadır.

Örnek vermem gerekirse, sabah uyanmanı başlangıç olarak sayalım ve amacın tuvalete gidip dişlerini fırçalaman, yataktan kalkıp dişlerini fırçaladığın anın sonuna kadar yaptığın işlemleri yazmana algoritma denir.

Yazılım da mantık algoritma üzerinden yürür, yani nasıl bir komut oluşturacağını tasarlamak.

Ayrıca flowchart adlı uygulama bunun için biçilmiş kaftan diyebilirim, akış diyagramı denilen şekilli ifadelerle algoritmik zekanı geliştiriyor ve basit basit projeler üretiyorsun. YouTube'da çok güzel dersleri var, iki günde bitirebileceğini varsayıyorum.
Verdiğiniz tavsiyler için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi Flowchart ı indirip bakacağım. Umarım şu işaretleri de kullanmayı öğrenirim.

Verdiğiniz tavsiyler için teşekkür ederim. Dediğiniz gibi flowchart ı indirip bakacağım. Umarım şu işaretleri de kullanmayı öğrenirim.

Rica ederim canım lafımı olur, bu konudan tekrar bana ulaşıp soru sorabilirsin zevkle yardımcı olurum.

Dediklerimi uygulaman senin için güzel bir temel olur, umarım ileride seni de yazılımcı olarak görürüz.

Rica ederim canım lafımı olur, bu konudan tekrar bana ulaşıp soru sorabilirsin zevkle yardımcı olurum.

Dediklerimi uygulaman senin için güzel bir temel olur, umarım ileride seni de yazılımcı olarak görürüz.
Hedefim öyle eğer YGS de iyi bir puan tutturabilirsem. Yazılmcı olacağım.

Kusura bakmayın fakat flowchart ı indiremedim/bulamadım. Link atabilir misiniz?

Son düzenleme:
Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim fakat normalde 3 ay önce evi taşıdığımız için html derslerini yarida bırakmak zorunda kalmıştım ve sanırım bu sefer de python'u yine 1 ay daha bırakmak zorunda kalacağım.
Baba mesleğinden dolayı yine taşınmamız gerekiyor. O yüzden kusuruma bakmayın.
Eğer mümkünse beni instagramdan ekleyebilirseniz mutlu olurum çünkü bu konuda danişabileceğim kişiler peka az.
Instagram @mhuryaln (kedi fotolu olan).

Yeni konular

Geri
Yukarı