Python'dan sonra C++'a geçilir mi?

C++ o kadar kolay bir dil değildir. Python'dan C++'a geçerseniz syntax vs. zor gelebilir.

Python uygulamaları yazmak, C++ uygulamaları yazmaktan daha kolaydır.

Bu yüzden Python dilini bilen birisi C++'ya kolay bir şekilde geçiş yapamaz.

C++ o kadar kolay bir dil değildir. Python'dan C++'a geçerseniz syntax vs. zor gelebilir.

Python uygulamaları yazmak, C++ uygulamaları yazmaktan daha kolaydır.

Bu yüzden Python dilini bilen birisi C++'ya kolay bir şekilde geçiş yapamaz.
O zaman C++ bilen bir kişi pythona kolay geçer ama öğrenmesi daha zordur diyosunuz. C++ öğrenmek için bildiğiniz bi kanal felan var mı paralıda olabilir udeym felan?

O zaman C++ bilen bir kişi pythona kolay geçer ama öğrenmesi daha zordur diyosunuz. C++ öğrenmek için bildiğiniz bi kanal felan var mı paralıda olabilir udeym felan?

LearnC++
freeCodeCamp
Codecademy

Bu bağlantılardan freeCodeCamp'in videosunu izleyerek (yaklaşık 32 saat) C++'yı baştan sona öğrenebilirsiniz.

Alternatif olarak LearnC++'ya ve Codecademy'ye bakabilirsiniz.

Fakat güzel bir şekilde öğrenebilmek için iyi bir İngilizce olması gerekiyor.

Ayrıca ben C++'da menü tasarımı için ImGui kullanıyorum. Size de ImGui öneririm.

Geçebilir.
Otomobil kullanmayı otomatik vitesle öğrendin diye manuel kullanamazsın diye bir şey yok. Bu da aynı hesap.
Teşekkür ederim

LearnC++
freeCodeCamp
Codecademy

Bu bağlantılardan freecodecamp'in videosunu izleyerek (yaklaşık 32 saat) C++'yı baştan sona öğrenebilirsiniz.

Alternatif olarak learnc++'ya ve Codecademy'ye bakabilirsiniz.

Fakat güzel bir şekilde öğrenebilmek için iyi bir İngilizce olması gerekiyor.

Ayrıca ben C++'da menü tasarımı için ImGui kullaenıyorum. Size de ımgui öneririm.

TEKNOFEST'e katıldım oyun yapacağız arkadaşlarımla ben şimdi neden başlayacağımı bilemedim. Python öğreniyordum normalde fakat Python ile oyun yapılmıyor ben şimdi ne yapmalıyım? Python öğrenmeyi tamamlayıp diğer dillere mi geçeyim yoksa şimdi direkt geçeyim mi? İlk adımım olacağı için de Unity mi daha iyi olur yoksa Unreal mi?

Teşekkür ederim

TEKNOFEST'e katıldım oyun yapacağız arkadaşlarımla ben şimdi neden başlayacağımı bilemedim. Python öğreniyordum normalde fakat Python ile oyun yapılmıyor ben şimdi ne yapmalıyım? Python öğrenmeyi tamamlayıp diğer dillere mi geçeyim yoksa şimdi direkt geçeyim mi? İlk adımım olacağı için de Unity mi daha iyi olur yoksa Unreal mi?

Gelişmiş bir oyun yapmak istiyorsanız Unreal Engine ve C++ kullanmanızı öneririm.

Fakat basit bir oyun yapmak istiyorsanız Unity yeterli olacaktır. Ya da Unreal Engine üzerinden Blueprint kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı