Python'ın hangi sürümü kullanılmalı?

MetaCortex

Centipat
Daha fazla  
Python öğrenmek istiyorum ama sürüm olayını pek anlayamadım.
freeCodeCamp.org YouTube kanalındaki tutorial'ı izleyecektim ama o tutorial 2018'de yayınlanmış ve 3.6.3 sürümünü öğretiyor. Şimdi baktım en son 3.10.0 sürümü var. Simdi ben 3.6.3 öğrensem ne farkı olur, sıkıntı çıkar mı? Ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
3.10 sürümünü kurabilirsiniz, aşağı yukarı her şey aynıdır o rehberdeki ile farklı bir şey yoktur ancak 3.6 sürümünden sonra Python'a eklenen yeni özellikler var onların ne olduğunu öğrenmek için daha farklı rehberlere bakmanız gerekebilir.

3.10 sürümünü kurabilirsiniz, aşağı yukarı her şey aynıdır o rehberdeki ile farklı bir şey yoktur ancak 3.6 sürümünden sonra Python'a eklenen yeni özellikler var onların ne olduğunu öğrenmek için daha farklı rehberlere bakmanız gerekebilir.

Teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz.
Stabil son sürümü yükleyebilirsin, öğrenme aşamasında herhangi bir sorun yaşamazsın.
Teşekkürler.

Hangi surumu kullaniyorsa egitmen onu kullan, farkliliklar yuzunden zorluk yasayabilirsin.
Biraz kaptiktan sonra zaten aradaki farklari da ogrenir, kendin karar verirsin nerde ne kullanacagina.
Birden fazla surumu kurabilirsin sistemine, A projesinde X surumunu, B projesinde Y surumunu kullanabilirsin.

3.7 , 3.9 , 2.7 bunlar en çok kullanılan sürümler. 2.7 önermiyorum eski uygulamaları çalıştırmak için bir kenarda durabilir. 3.7 ile 3.9 arasında senin için bir fark yok. Bana sorarsan önerim en son sürümü yüklemen. Bir sıkıntı yaşatmaz.

Geri
Yukarı