pzlib v3 virüsü format sonrası gider mi?

Tunapy

Decapat
Arkadaşlar dün bilgisayarıma virüs bulaştı korkudan e-postalarım, şifrelerim gider diye bilgisayarı açmakta tereddüt ettim. Anti-Virüs programım da yoktu. Şimdi format atmak istiyorum internetten araştırdım Windows10'un kendi ayarlarından sıfırlama gibi bir şeyler yaptılar ama o format sayılıyor mu emin değilim yine buraya bir yazayim fikrinizi alayım dedim. Virüs ün olduğunu şöyle fark ettim denetim masasında CPU'yu çok kullanan bir program vardı ismi "pzlib v3" gibi bir şeydi. Nasıl yaparım?

Şu linke bir bak.

Bilgisayarı aç görev yöneticisinden devre dışı bırak o virüs ü sonra Malwarebytes indir ayarlardan Security bölümüne gel en aşağıda rootkit scan var onu etkinleştir ardından tam tarama ile bilgisayarı tarat.

Sıfırlama ve temiz kurulum farklı şeyler. Virüs var diye sıfırlama yapacaksanız virüs gitmez. Kaspersky indirip tarama yapın fakat virüsün gitmeme olasılığı var. Fakat önemli bir dosyanız yoksa temiz kurulumu şu yollarla yapabilirsiniz ;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sıfırlama ve temiz kurulum farklı şeyler. Virüs var diye sıfırlama yapacaksanız virüs gitmez. Kaspersky indirip tarama yapın fakat virüsün gitmeme olasılığı var. Fakat önemli bir dosyanız yoksa temiz kurulumu şu yollarla yapabilirsiniz ;
Bu formatın yerine mi geçiyor? Kesin olarak gider mi?
Bu arada gördüğüm sadece pzlib v3 onun dışında başka bi şeyler de olabilir elbette

Bu temiz kurulum oluyor ve formatla aynı şey. Resimleri filan depolamak için kullandığınız bir diskiniz var mı ? Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirin.
Dostum açık konuşmak gerekirse videoda gerekli dosyaları nasıl bulacağımı bilmiyorum elimde 32gb flash bellek var sadece

Bu temiz kurulum oluyor ve formatla aynı şey. Resimleri filan depolamak için kullandığınız bir diskiniz var mı ? Windows'un kurulu olduğu diski biçimlendirin.
Tek harddisk kullanıyorum hepsi onun içinde
indir1.png

Ayrıca az önce test etmek için taktığım flash bellekten de virüs geçti trajikomik

Dostum açık konuşmak gerekirse videoda gerekli dosyaları nasıl bulacağımı bilmiyorum elimde 32gb flash bellek var sadece

Tek harddisk kullanıyorum hepsi onun içinde

Eki Görüntüle 650940
Ayrıca az önce test etmek için taktığım flash bellekten de virüs geçti trajikomik
İsoyu yazdırmak için : Rufus - The Official Website (Download, New Releases)
İsoyu indirmek için ise : Microsoft'un Sitesinden En Güncel Windows 10 ISO Dosyasını İndirme Rehberi
Dediğim gibi önemli bir verin yoksa her şeyin gitmesini istiyorsan diski biçimlendireceksin. Bilgisayara format attıktan sonra ilk işiniz Kaspersky kurmak olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı