Q klavyede 10 parmak yazmak

Ne yapalım senin yerine biz mi yazalım? Amacın ne kardeşim? :LOL: Senelerdir bilgisayar kullanıyorum zamanla elin zaten alışıyor bakmadan ve hızlı yazmaya yapıcak bişey yok kendini alıştırıcaksın zaten zamanla oluyor.

İlk olarak parmaklarını belirli tuşlara ataman gerekiyor. (atamak saçma oldu ama başka kelime bulamadım :D) Hani işaret şunları, yüzük şunları bassın diye filan. Ben mesela yapmadım kimse de yapmam gerektiğini söylemedi, yüzük parmakları işlevsiz yazarken bende.
Sonra alıştırma olarak Word sayfası açıp bakmadan yazmaya çalış. Zamanla hangi tuş nerede alışırsın. Bakmana gerek kalmaz. Sonra da hızlanırsın. Gitar çalmak gibi biraz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakmadan yazmak zorunda mısın ? Ben de q klavyede 10 parmak yazıyorum ama arada baktığım da oluyor. Bence zorlama, zaten yavaş yavaş alışırsın.

2 Yılda bakmadan 10 parmak yazmayı öğrendim. Bunun kursuna gitmek yerine;

Oyun oynamak.
Boş zamanında metin belgesi oluşturup, bakmadan yazmaya çalış.
Parmaklarının klavyenin hangi yerinde kalmasını gerektiğini öğrenmeye çalış.
1 Yılda bakmadan, 10 parmak yazacağından eminim.

Arkadaşlar ben 7 yıldır kullanıyorum, bilgisayar topluyorum oynamadığım oyun yok ama şu 10 parmak işini yapamıyorum, bakmadan yazıyorum ama 10 parmağımı yazarken kullanamıyorum, ama yine de çok hızlı yazıyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı