Q24G2A Ekranın Altında Oluşan Çizgiler nedir?

Ben de anlam veremedim hocam. Genellikle yükleme ekranlarında olması, çerçeveli ekrana alınca olmaması gibi durumlar garibime gitti. HDMI ile 165Hz alamıyorum. Alsam deneyecektim. Allah'a şükür masaüstünde yok o çizgiler. Sürekli olsaydı daha sıkıntı idi. Aynı sorunu yaşayan @MorganJones hocam var. Geri dönüş yaparsa bilgi alacağım.

HDMI 1.4 kullanıyorsun çünkü. 1.4 ile 144Hz üstü alamıyorsun.
Monitörün garantisi var nasıl olsa. Önemli olan sorunu tam bulabilmek. Sonra AOC ürünü test ettiğinde sorun görmezse vakit kaybın olur.

HDMI 1.4 kullanıyorsun çünkü. 1.4 ile 144Hz üstü alamıyorsun.
Monitörün garantisi var nasıl olsa. Önemli olan sorunu tam bulabilmek. Sonra AOC ürünü test ettiğinde sorun görmezse vakit kaybın olur.
Elimde 3 tane HDMI kablosu var, biri yeni 3 metre diğerleri eski. Üzerinde monitörden çıkan gibi "High Speed HDMI Cable with Ethernet" yazıyor. 2.0 olduğuna dair bir bilgi görmedim. Gece 2-3ten beri monitör kapalı. Tekrar deneyeceğim. Şimdiye kadar olmaması ve şimdi olması kafamı karıştırıyor.

DP'den kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım. Hz'i 144e çekince yine olmaya devam etti.

Son düzenleme:
DP'den kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım. Hz'i 144e çekince yine olmaya devam etti.

Elinde farklı bir araç olmadan çözüme gitmen zor.
Varsa birinden bir DP ödünç alıp deneyin.
Ya da DP kablonuzu başka bir sistemde test etmeye çalışın.

Elinde farklı bir araç olmadan çözüme gitmen zor.
Varsa birinden bir DP ödünç alıp deneyin.
Ya da DP kablonuzu başka bir sistemde test etmeye çalışın.
Hocam aynı sorunu farklı kablo ile yaşayan arkadaş var.
Monitör geldi 2 gündür kullanıyorum. Böyle bir şey yoktu yarım saat önceye kadar. Sadece oyuna girince oluyor bu alttaki çizgiler ve hareket edip kayboluyor sonra tekrar çıkıyor. Sorun ne olabilir monitör kaynaklı mıdır yoksa ekran kartı mı? Bu tarz sorun yaşayan oldu mu?Eki Görüntüle 1859842

Ugreen 8K DisplayPort DP 1.4 var ve diğer monitörde hiç sıkıntı yapmamıştı. Kablodan olsa en baştan beridir bu hata olmaz mıydı? 2. günün sonunda olmaya başladı.​

Farklı DP kablolar ile denedim yine devam etti sorun. Eski monitörümü takıp denedim bu sorun yok. İncehesap'tan almıştım değişim için yolladım şimdi bakalım.

Yaklaşık 5 10 dakika HDMI ile denedim. Herhangi bir bozulma olmadı. Yükleme ekranında da bir sıkıntı görmedim. Galiba şu kabloyu alıp deneyeceğim. Sorun devam ederse kabloyu iade edip monitörü garantiye yollarım.

Hocam aynı sorunu farklı kablo ile yaşayan arkadaş var.

Yaklaşık 5 10 dakika HDMI ile denedim. Herhangi bir bozulma olmadı. Yükleme ekranında da bir sıkıntı görmedim. Galiba şu kabloyu alıp deneyeceğim. Sorun devam ederse kabloyu iade edip monitörü garantiye yollarım.

Bu tür sorunların net garantisi olmaz. Şundan dolayı demek için gereken donanım değişikliklerini ve testlerini yapmalısın.
Nokta atışı bulamazsın. Zaten gereken yazılımsal çözümleri denemişsin.

Kablo en basit çözüm yöntemi. Umarım kablodur.
Yalnız baktığın kabloyu almak mantıksız.
HDMI 2.1 ile bir işin yok. Monitörün portu HDMI 2.0 zaten. Aralarında fiyat farklı illaki vardır.

Fiyat farkı var hocam ama almışken kalitelisini alayım diye düşünmüştüm. Gerekirse farklı yerlerde de kullanırım diye.

Amazon.com.tr
O zaman bunu alayım. 3 metre olması bana herhangi bir kayıp yaşatır mı?

Son düzenleme:
Fiyat farkı var hocam ama almışken kalitelisini alayım diye düşünmüştüm. Gerekirse farklı yerlerde de kullanırım diye.

Amazon.com.tr

Ugreen sayfasında 120Hz veriyor yazıyor. Emin olamadım açıkçası.
18Gpbs aktarım çok rahat 144 üzeri vermesi gerekir.

1689848369177.png

Amazon.com.tr
Bu kabloyu öneririm. VESA sertifikalı ve malzeme kalitesi mükemmel şuan 2K 165 Hz için kullanıyorum.

DP de problem var hocam. HDMI alacağım.
Ugreen sayfasında 120Hz veriyor yazıyor. Emin olamadım açıkçası.
18Gpbs aktarım çok rahat 144 üzeri vermesi gerekir.

Eki Görüntüle 1869593
Ben de onu merak ettim hocam araştırdım ama veriyor galiba. 1.5M de buldum örgülü.
https://www.amazon.com.tr/Ugreen-Örgülü-Kablo-Siyah-Metre/dp/B096ZSQG6L/ref=sr_1_5?crid=19LZ25K3IGIWJ&keywords=hdmi+2.0+kablo&qid=1689847407&refinements=p_89%3AUGREEN%2Cp_36%3A13758220031&rnid=13736708031&s=electronics&sprefix=%2Caps%2C107&sr=1-5

DP de problem var hocam. HDMI alacağım.

Ben de onu merak ettim hocam araştırdım ama veriyor galiba. 1.5M de buldum örgülü.
https://www.amazon.com.tr/Ugreen-Örgülü-Kablo-Siyah-Metre/dp/B096ZSQG6L/ref=sr_1_5?crid=19LZ25K3IGIWJ&keywords=hdmi+2.0+kablo&qid=1689847407&refinements=p_89%3AUGREEN%2Cp_36%3A13758220031&rnid=13736708031&s=electronics&sprefix=%2Caps%2C107&sr=1-5

Teknik olarak 2.0 kablonun 240Hz'ye kadar aktarımı olur. Neden belirtmemişler anlamadım açıkması. Bu paylaştığında da 60Hz yazmışlar.
Fakat tabloya bakıldığında sorun olmaması gerekiyor.

1689849795065.png

Geri
Yukarı