Q6600 sistem için GTX 970 alınmalı mı?

Ali-Alfisti

Hectopat
Daha fazla  
  • İntel Core 2 Quad Q6600 2.4 GHz
  • 3GB 800MHz RAM
  • LGA 775 Anakart

Arkadaşlar bu sisteme GTX 970 almak mantıklı olur mu ?
Performans olarak ne gibi eksiklikleri olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle mantıksızdır. İşlemci Gtx 970'i bayağı bir zorlanarak çalıştırır çalıştırmasına da DDR2 ve LGA775 bir sisteme böyle bir yatırım yapmak mantıksız olur.
Öyle birşey yapacağınıza üçlü bir set alın daha iyi.
İşlemci : Amd Athlon II X4 860k
Anakart :Msi A68HM-E33 V2
E. Kartı : Msi R9 380 2GB ( Bütçe elveriyorsa 4GB modelini veya R9 380X kartını almak daha mantıklı olur. )
Ram : Kingston HyperX Savage 8Gb 1600Mhz Cl9
Gtx 970 ile aynı fiyatlara denk geliyor.

Ek olarak belirteyim, Gtx 970 düşünüyorsunuz fakat üst seviye bir ekran kartı için iyi bir güç kaynağı da gerekli. Sisteminizdeki kaynak muhtemelen yetersiz kalacaktır.

Önerdiğiniz sistem güzel ama daha iyi bir sistem toplayacağım, elimde mevcut bu bahsini ettiğim sistem var ve değerlendirilebilir mi onu merak ediyorum. Darboğaz olacağını bende az çok tahmin edebiliyorum , belki kurtarır bi yanı vardır diye konu açtım ama yok gibi duruyor en iyisi sıfır sistem toplamak.

Bence siz iyi bir bütçe belirleyin kendinize çıkabileceğiniz maksimum rakamı söyleyin. Ben ve arkadaşlarım zaten güzel bir tavsiyede bulunabiliriz sizin için. Hem uzun ömürlü olur hem de iyi performans verir. Arkadaşımın dediği gibi GTX 970 gibi üst seviye ekran kartını eski nesil bir sisteme koymak zarar verebilir. Eğer şimdilik ekran kartı almak istiyorsanız R7 240 ve ya R7 250 alabilirsiniz. Bende Q8300 işlemci ve R7 240 kullanıcısıyım. Yeni sistem toplayana kadar çoğu oyunu rahat oynuyorum medium ve düşük ayarlarda.

İleride sistem toplayacakmışsınız, bu durumda alınabilir lakin anakart ve güç kaynağı yeter mi bilemem. Yinede riske girmeyin, şu anki ekran kartınız nedir ? İlla kısa vadede kart lazım diyorsanız r7 240 veya r7 250 idare eder sizi.

Arkadaşlar güzel önerileriniz için çok teşekkür ediyorum, Q6600 kurtarsaydı alıcaktım GTX 970.

Bahsini ettiğim Q6600 tabanlı sistemden ayrı olarak
i5 2450m CPU
GT 520 Mx GPU
6gb 1333MHz RAM
720GB 5200 RPM HDD
bileşenlerine sahip yani şuan ufak tefek oyun oynatabilen bir bilgisayarım var.

Toplayacağım sistem şuan için minimum 1080 ultra için ve önümüzdeki 3 sene hiç sıkıntısız bu 1080 olayını sürdürebilmeli bunun için Polaris mimarisini bekliyorum ve güncel bir sistem olsun artı olarak SLI düşünüyorum.
Paramı tamamladığımda konu açacağım ve siz değerli arkadaşlardan yardım isteyeceğim.

Arkadaşlar üstteki yazıda sadece Polaris'ten bahsetmişim eksik olmuş, Pascal ve Polaris mimarilerini bekliyorum.

İşlemciniz çok kötü değil. GTX 970 o sisteme fazla gelir fakat R7 370 gibi bir kart alıp RAM takviyesi yaparsanız sizi memnun edecektir diye düşünüyorum.

Bu video size az çok fikir verecektir:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@MasterofTechnology evet işlemci fena değil ama hem senin hem @byspayn arkadaşın dediği gibi gtx 970 gibi bi kart fazla gelir.
R7 370, GTX 950-960 gibi kartlar kurtarıyor fakat multiplayera gelince olmuyor ne yazık ki. Sizce bunun için masrafa girmeye değer mi ? Online önemli bi mevzu sonuçta.

@MasterofTechnology evet işlemci fena değil ama hem senin hem @byspayn arkadaşın dediği gibi gtx 970 gibi bi kart fazla gelir.
R7 370, GTX 950-960 gibi kartlar kurtarıyor fakat multiplayera gelince olmuyor ne yazık ki. Sizce bunun için masrafa girmeye değer mi ? Online önemli bi mevzu sonuçta.
Arkadaşın fikri nedir bilmem fakat bence eski bir işlemciye yatırım yapmanın mantıklı bir açıklaması yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı