Q8200 ve G41m O.C nasıl yapılır?

TinyGamer

Decapat
Daha fazla  
Bilgisayar ilk geldiğinde denemiştim ama PC ekran vermeden açılıp kapanıyordu ondan beri denemedim ama herkes Q8200 işlemciyi O.C yapmış.
Anakart: MSI G41m P33 combo.
İşlemci zaten Q8200.
RAM: Kingston 4 GB 1066 MHz DDR3.
Ekran kartı: MSI R4650 O.C yapılmış (AMD OverDrive ile)
PSU: 250W, peak 300W normal PSU.
CPU soğutucu: Aerocool verkho 2
Sizce bu sistem O.C olur mu ve olursa nasıl olacağı konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle RAM frekanslarını en aşağıya çekin. Ardından CPU Frequency'ya da FSB adlı ayarı 333'ten yavaş yavaş yukarı çıkarınve kaydedip çıkın. Boştaki veya yükteki sıcaklık değerleri nedir? PSU ve sıcaklık önemli OC konusunda.

46 ve 54 derece arasında oynuyor 100 kullanım altında ama şu anda 1 saattir açık ve ekran kartı O.C oldu. Sıcaklıklar ondan ötürü diye düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    37,9 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Sıcaklıklar dediğiniz gibiyse güzel. Anakartınızn yonga seti G41 olduğundan ötürü pek ileriye gidemezsiniz OC konusunda. En kötü G31 - P35 yonga setleri olmalı ki 1600MHz FSB'ye kadar desteklesin. Yine de BIOS'ta dediğim şekilde biraz artırım sağlayabilirsiniz.

3 GHz görse bayağı rahat olur. Zaten çekirdek sayısı günümüz için bile yeterli frekans artsa mükemmel çalışabilir.

342 frekansına gayet rahat çekilebiliyormuş. Bende 342 yaparım hem zorlamaz hem artış yaşar. Sonuçta kar kardır.
Herkesin ilk başta o.c merakı olur zamanla olur sisteminin performansı sana yeterli geliyorsa o.c yapma.

Pek yeterli sayılmaz frekanstan ötürü. 2 çekirdek 4.5 GHz yapılırken 4 çekirdek ile 2.33 GHz yetersiz kalıyor.

Geri
Yukarı