Q8400 Sistemde Sürekli mavi ekran

darknessksk

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Plastik enjeksiyon
Başlıkta da belirttiğim gibi sürekli mavi ekran almaktayım hatta bu yazıyı yazarken bile mavi ekran verdi açıkcası şu an bilgisayara zaten format atacağım fakat bununla ilgili indirmem gereken windows 10 64 bit sürümünü bile indiremiyorum açıkcası. Kısacası format attıktan sonra aynı durum olur ise ne yapmam gerektiği donanımsal bir sorun olduğunu düşünmüyorum. RAM test yaptım, HDD test yaptım, BIOS update yapılmış durumda bana bu konuda yardımcı olacak arkadaşlar olur ise sevinirim. Son 1 haftadır sürekli araştırıyorum fakat bir çözüm yoluna ulaşamadım ilgili mini dump dosyasını ekte vermeden önce sistem özelliklerini yazayım.

Anakart : Asus p5b Deluxe
işlemci : İntel Core 2 Quad Q8400 2.66 GHz
RAM 6GB DDR 2 800 MHz - 1x1 2 adet Dual kit RAM mevcut.
HDD 120 GB toshiba SSD ve 1 TB WD green seri
Ekran kartı Nvidia GeForce GTX 550 Ti 1GB 128bit
Wirelles ASUS USB -N14 802.11 N USB Adapter.

Dropbox - Mini Dump.rar

Dosya Ekleri

• Mini Dump.txt
    1,8 KB · Görüntüleme: 96
Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcinizin sıcaklık değerlerini hiç test etme imkanınız oldu mu? Ayrıca işlemciye overclock yaptıktan sonra gerekli testleri uygulayıp stabil çalışmasını kontrol etmediyseniz bundan kaynaklanıyor olabilir. Ne zaman overclok yapmıştınız?

Bugün cepten girme şansı bulabildiğim için ancak yazıyorum bilgisayara zorla da olsa format attım fakat gene aynı şekilde minidump dosyasının içinde ki hatayı aldım. Açıkçası uzun araştırmalar sonucu ben bir çözüme ulaşamadım. Bilgisayara hiç overclock yapmadım ben bu arada işlemci bir arkadaşım da idi ondan aldım onunda OC hakkında bilgisi olmadığı için yaptığını sanmıyorum ısınma da bir problemim yok uzun saatler de test ettim

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı