Q8400 sisteme HD 5450 almalı mıyım?

Özgür_G

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benim bilgisayarım eski bi bilgisayar fakat ekran kartından bıktım ve ramdan yavaşladı iyice artık.

Bilgisayarım Casper Q8400 ve eskidi cidden sizce buna göre bi ekran kartı seçtim iyi mi kötü mü?
ASUS EAH 5450 1GB DDR3 64 BİT DX11 FANLI

Bunu almalı mıyım? Yani almak istiyorum ama bilgisayara olur mu bilemem. Ram'de 2GB üstüne ek 4GB mi almalıyım yoksa o 2GB'lık RAM çöpe mi gider? Ram'de önerirseniz sevinirim veya ucuz ekran kartı, fakat performansı yüksek oyun için istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU 'yu da yazmanızda fayda var. Birde bu makina ile ne yapılacak oyun mu ? Eğer oyun ise hangi oyunlar ?

Ben deminki adam fakat türkçe kurallarına uymadıgım için yasaklandım.Bir tane daha hesap açtım fakat,malesef acil yardımınız gerek.
Şimdi ben en çok, Euro Truck Simulatör 2 oynuyorum single'de pek sorun yok fakat,mp'de kasıyor 800x600'de full lowda oynamak zorunda kalıyorum diğer oyunlar içinde geçerli Gökay arkadaşımızın dedigi gibi indirdigim proğramı

Ekran Kartı: Ati readon HD 3400 series (DirectX 10 (11 yazıyor ama o işletim sisteminden kaynaklanıyormuş normalde 10 'muş.)
İş. Sis. Adı: Microsoft Windows 7 Ultimate
CPU Türü: DualCore Intel Pentium E5200, 2500 MHz (12.5 x 200)
Anakart Adı: Foxconn G31MV(-K)
Birim Adı(Ram galiba): Nanya M2Y2G64TU8HD5B-AC Birim Boyutu: 2 GB (2 ranks, 8 banks) Bellek Türü: DDR2 SDRAM Bellek Hızı: DDR2-800 (400 MHz) Birim Genişliğ:i64 bit (bunu anlayamadım benim pc 32 bit)
ÇİPSET En Fazla Bellek Miktarı:4 GB
Award BIOS Türü: Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Anakart Çipseti: Intel Bearlake G31
Bilgisayar Türü: ACPI x86 tabanlı bilgisayar

Birde,bütçem en fazla 1000TL-2000TL arasıdır iyi forumlar.

Cevap yazmayacakmısınız ?

Bu makinayı oyun amaçlı kullanmak zor görünüyor eğer bütçe varsa orta halli - iyi bir makina toplanır 2000TL 'ye.
PSU 'yu göremedim ama bu makinaya 100-150 TL arası ikinci el bir gtx460 takılabilir.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı