Q8400 sisteme işletim sistemi önerisi

FurErg

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

Kardeşime bir PC ayarladım (12 yaşında). Hangi işletim sistemi daha iyi olur bilemediğim için size danışmak istedim. Windows 10 kurmuştum eskiden ama HDD %100 kullanımdaydı. Şimdi tekrardan PC'yi çıkardım kullanıma. PC 2002 yılında alınmıştı.
Sistem özellikleri:
Intel Core 2 Quad 8400
DDR2 2x2 4GB RAM
Nvidia GT 630
640GB WD 5400rpm HDD

Arkadaşlar merhaba,

Kardeşime bir PC ayarladım (12 yaşında). Hangi işletim sistemi daha iyi olur bilemediğim için size danışmak istedim. Windows 10 kurmuştum eskiden ama HDD %100 kullanımdaydı. Şimdi tekrardan PC'yi çıkardım kullanıma. PC 2002 yılında alınmıştı.
Sistem özellikleri:
Intel Core 2 Quad 8400
DDR2 2x2 4GB RAM
Nvidia GT 630
640GB WD 5400rpm HDD
Kardesine Linux onermek isterdim ama yasi daha cok kucuk.

Windows 7 yada XP, Ama onerim 7.
Yada Linux kullanabilirse kesinlikle Ubuntu. Cok hafif bir sistem. Cok kotu sistem de bile kullanilir.

Windows 10 daha iyidir her konuda. Oyun performanslarında bile Windows 7 ye göre birkaç FPS fark atıyor özdeş sistemlerde. Tabi göreceli olarak Windows 7 temasını beğenebilirsiniz, birşey diyemem. Ama 64 bit Windows 10 tavsiyemdir.

Üniversite yaşlarında öğrenilir kodlama, öncesinde derslerine çalışması gerekiyor.
Ülkemiz bilişim sektöründe bu düşünceden dolayı geri kaldı. Google'ın, Apple'ın vatanı Amerika'da kodlama ilkokulda öğretiliyor. Ortaokulda GTA 5 oynamasını ögreneceğine haftada 3 saat kodlama çalışsın üniversitede kendini geliştirsin. Haksız mıyım?

Arkadaşlar konu kodlama değil lütfen 😂 Kardeşim kız bu arada sims 3 ve sims 4 oynuyor sadece onun dışında ödev, film, dizi gibi multimedia işler. Windows 10 kurmuştum bu sisteme ama çok yavaş çalışıyordu ve HDD kullanımı %100 oluyordu hep.

Windows 10 daha iyidir her konuda. Oyun performanslarında bile Windows 7 ye göre birkaç FPS fark atıyor özdeş sistemlerde. Tabi göreceli olarak Windows 7 temasını beğenebilirsiniz, birşey diyemem. Ama 64 bit Windows 10 tavsiyemdir.

Windows 10 cok agir. Gereksiz. Zaten GT630 ile oyun oynacagini sanmam.

Bu yuzden Windows 7.
Ya

Yaşı kodlama yönüyle küçük gördüyseniz bence 12 geç bile.

Linux demek kodlama demek mi?
Arayuzu ayni Windows gibi. Ama temelde farkliliklar oldugu icin terminalde komut yazmak zorunda.

Ayriyetten, senin o zannettigin gibi bir kodlama degil. Programlama degil.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı