Q8400'lü sisteme GTX 750 Tİ alınır mı?

Onur Sevim

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
  • İntel Core 2 Quad Core CPU Q8400 2.66 GHz
  • Hiper G41 D3-ICH7 Socket 775
  • AMD Radeon HD5570 GDDR3 1GB 128Bit Dx11
  • Kingston 4GB (2x2) 1333 MHz

Sistem özelliklerim bunlar. Ben bi sistem toplamak istiyorum. Bu parçaları önce ekran kartından almaya başlasam yani Msi nvidia GTX750ti'yi bu sisteme koysam ardından da yeni bilgisayar topladığımda ekran kartımı rahat kullanabilir miyim?
Yani mantıklı mı yoksa aptallık mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha sonra yeni toplayacağınız bilgisayar çok güçlü olursa gtx 750ti yetersiz kalır. Q8400 hız aşırtma ile 3.0 hızında kullanılabiliyor. gtx 750ti takarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum.

E6300'üne gtx 960 takanı gördükten sonra senin bu dediğine gözüm kapalı al derim :D...Şaka bir yana o işlemciye alınabilecek en uygun kartlardan biri 750ti. Gta 5'de dahil hemen hemen her oyunu low-normal oynarsın.
Ama arkadaşında dediği gibi mesela bundan 1 sene sonra yeniden güçlü bir sistem toplarsan 750 yetersiz kalır, çünkü giriş-orta seviye bir kart 750ti, üst düzey değil.

• İntel Core 2 Quad Core CPU Q8400 2.66 GHz
  • Hiper G41 D3-ICH7 Socket 775
  • AMD Radeon HD5570 GDDR3 1GB 128Bit Dx11
  • Kingston 4GB (2x2) 1333 MHz
Sistem özelliklerim bunlar. Ben bi sistem toplamak istiyorum. Bu parçaları önce ekran kartından almaya başlasam yani Msi nvidia GTX750ti'yi bu sisteme koysam ardından da yeni bilgisayar topladığımda ekran kartımı rahat kullanabilir miyim?
Yani mantıklı mı yoksa aptallık mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı