Q9400 düşük GHz'de çalışıyor

dottore

Centipat
Daha fazla  
1632164711721.png

2.66 GHz işlemcim var fakat maksimum 2.1 GHz'ye çıkıyor. Bu problemi nasıl giderebilirim? Overclocktan bahsetmiyorum, tek istediğim normal hızında çalışması.

(Güç ayarlarından yüksek performans modunda)
(Belki lazım olur diye söylüyorum PSU 650W ve ekran kartım: HD 6790)

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç seçeneklerinde oradan degilde Denetim Masasından güç seçeneklerinden Yüksek performansa mı tıklasanız. Kutucuga tiklayin soldaki pencereden yuksek performansa almak pek mantikli ayar degil gibi.

Eki Görüntüle 1170116

2.66 GHz işlemcim var fakat maksimum 2.1 GHz'ye çıkıyor. Bu problemi nasıl giderebilirim? Overclocktan bahsetmiyorum, tek istediğim normal hızında çalışması.

(Güç ayarlarından yüksek performans modunda)
(Belki lazım olur diye söylüyorum PSU 650W ve ekran kartım: HD 6790)

Fanı yerinden oynamış olabilir veya macun değiştirmek gerekiyor olabilir hocam.

Fanı yerinden oynamış olabilir veya macun değiştirmek gerekiyor olabilir hocam.
macunu yeni değiştirdim hocam
1. sıcaklık 2.'si BIOS'dan C1e ve eist gördüğünüz yerleri disable yapın. Hypet Support'u 64 Bit yapın. Sonrada bana teşekkür edin.
bios ekranımda bu söylediğiniz şeyleri göremedim, benim bios ekranımda overclock yapmak için de seçenek yok hocam
Güç seçeneklerinde oradan degilde Denetim Masasından güç seçeneklerinden Yüksek performansa mı tıklasanız. Kutucuga tiklayin soldaki pencereden yuksek performansa almak pek mantikli ayar degil gibi.
oradan yaptım zaten teşekkür ederim yorumunuz için
BIOS sıfırlayın.
hocam biraz daha açma şansınız var mı, bios sıfırladığımda ne gibi bir artısı olacak
boşuna biosumu sıfırlamak istemiyorum çünkü

Geri
Yukarı