Q9400 ve HD 5450 CS:GO düşük FPS

cyt22

Hectopat
Daha fazla  
Sistem:
Quad Q9400.
4 GB RAM.
Radeon HD 5450 2 GB.
Windows 10 64 Bit.
CS'de 4:3 1024 oynuyorum. Bütün ayarlar en düşükte, driverlar güncel ve Windows 10 oyun modu açık. YouTube'da yapılan FPS testlerinde benimkinden daha kötü işlemcisi olanlar bile aynı ekran kartıyla 65 FPS alırken ben 30 35 alıyorum hatta çatışma anında 25'lere kadar düşüyor. Bunun sebebi nedir önerebileceğiniz bir şey var mı?

Görüntü kalitesini bir tık daha düşürerek (800x600) test eder misiniz?

Ayrıca güç seçenekleri kısmında Nihai Performans veya Yüksek Performans seçili olmalı

CS:GO'nun Steam'de yazılan minimum sistem gereksinimlerine inanmıyorum. Benim de senin sistemine yakın sistemim vardı çok düşük FPS'ler alıyordum.

Aslında CS:GO gerçekten sadece 256 MB VRAM ile çalışabiliyor ama çok küçük haritalarda ve çok az oyuncular ile (1 vs 1, 2 vs 2 gibi) Steam'de yazan da zaten 'Minimum' gereksinimleri.

Ayrıca 4:3 desteği olduğu için 640x480 ile pentium işlemci de bile oynanabilir diye düşünüyorum.

CS:GO'nun Steam'de yazılan minimum sistem gereksinimlerine inanmıyorum. Benim de senin sistemine yakın sistemim vardı çok düşük FPS'ler alıyordum.
Hocam orada belirtilen gereksinimler oyunun ilk çıktığı zamanlardan kalma. O gereksinimler belirlendikten sonra bilmem kaç tane güncelleme geldi. O yüzden şu an CS:GO'nun minimum sistem gereksinimlerine göre bir sistem toplasanız 640*480 çözünürlükte en fazla 20 fps alırsınız.

Geri
Yukarı