Q9650 ve HD 4770 sistem

750 Ti ve 1030'un performans farkı çok fazla değil. Bence bu bütçelerde 7850 de bakabilirsiniz, 1030 ve 750 Ti dengidir hatta %2-3'lük olumlu bir fark yapacaktır.

Hocam denk dedıgınız ama yenılık olarak GT1030 daha yenı 5 yıl falan var sanırım yuzde 2-3 cok degıl sanırım o yüzden 1030 alınır gıbı 800e var 750'e alırsam bu fıyata nasıl olur? Ve ılerıye donuk bır kart olur mu ileride anakart ıle ıslemcı degıstırırsem gercı cok ust duzey bir şey almayı dusunmuyorum ılerdede elımdekı RAM'ı PSU GPU kullanıp ıslemcı anakart degıstırırım.

750 Ti ve 1030'un performans farkı çok fazla değil.

Ama GTX660 ıle fazlaymıs hocam o yüzden arada kaldım GTX660'ı da 800e satan var.

GT 1030'un 2 GB GDDR5 modelini 900 lira gibi fiyatlara bulabilirsiniz sahibinden üzerinden. 750 Ti da çok eski kart olduğu için 7850 demiştim.

Tabı dogru kusura bakmayın. 800e var hocam MSI model bana da yakın sordum. Hangı model olanı almalıyım sızce? MSI Aero? ASUS? MSI lp? Bir de bir şey sormak ıstıyorum HD 4770 ıle 120 FPS Low ayarda alıyorum CS:GO'da ekran kartı degısırsem kac olur? Ayrıca su oyunları oynayabılırım Low ayarda 20 FPS falan?
Sea of Thieves
AC Origins
Total War saga troy
Witcher 2-3
Far Cry Primal
Birkaç doyun daha vardıda aklıma gelmedı

Bahsettiğiniz oyunların çoğunu oynamadım, kusura bakmayın bir bilgim yok. Kart değiştirirseniz CS:GO'da FPS değeriniz aşırı yükselmez, tahminimce 150-160 olur işlemci de önemli CS:GO için. Diğer oyunlarda gözle görülür bir artış olur ama.
MSI Aero? ASUS? MSI LP?

Buna benzer modeller bakabilirsiniz, LP önermem genelde GDDR5 olmayan versiyon oluyor onlar.

Bahsettiğiniz oyunların çoğunu oynamadım, kusura bakmayın bir bilgim yok. Kart değiştirirseniz CS:GO'da FPS değeriniz aşırı yükselmez, tahminimce 150-160 olur işlemci de önemli CS:GO için. Diğer oyunlarda gözle görülür bir artış olur ama.

Buna benzer modeller bakabilirsiniz, lp önermem genelde GDDR5 olmayan versiyon oluyor onlar.

Hocam ne kadar iyi performans veren kart arasamda ayni zamanda ucuz ariyorum bu modele ne dersiniz GDDR5 2 GB.

Hocam RX460 2 GB almaya karar verdim daha guclu ve okudugum kadar darbogaz da yapmaz. FurMark testi 82 83 derece. Ama oyunlarda o kadar yuk binecegini dusunmuyorum sahsen.

IMG-20220911-WA0017.jpg

IMG-20220911-WA0018.jpg

Son düzenleme:
Hocam ne kadar iyi performans veren kart arasamda ayni zamanda ucuz ariyorum bu modele ne dersiniz GDDR5 2 GB.

Hocam RX460 2 GB almaya karar verdim daha guclu ve okudugum kadar darbogaz da yapmaz. FurMark testi 82 83 derece. Ama oyunlarda o kadar yuk binecegini dusunmuyorum sahsen.

Eki Görüntüle 1515302

Eki Görüntüle 1515303

OEM RX460'ı ne kadara buldunuz? Sıcaklıklar 5 dakika sonunda biraz yüksek görünüyor aslında.

OEM RX460'ı ne kadara buldunuz? Sıcaklıklar 5 dakika sonunda biraz yüksek görünüyor aslında.
Bu testler pek gerçekçi değil çünkü genelde bir oyunun karta bindirebileceği yükten çok daha fazla yük bindiriyor. Oyunlarda 60 dereceyi zar zor gören R5 1600 AF işlemcimi OCCT testine sokunca (stok soğutucu, MX-4 macun.) 83-84 dereceyi gördü. OEM RX 460 ısınma sorunu olmayan bir model diye biliyorum, 75 derece civarında olacaktır oyunlarda.

Bu testler pek gerçekçi değil çünkü genelde bir oyunun karta bindirebileceği yükten çok daha fazla yük bindiriyor. Oyunlarda 60 dereceyi zar zor gören R5 1600 AF işlemcimi OCCT testine sokunca (stok soğutucu, MX-4 macun.) 83-84 dereceyi gördü. OEM RX 460 ısınma sorunu olmayan bir model diye biliyorum, 75 derece civarında olacaktır oyunlarda.

Fiyati hakkinda ne dusunuyorsunuz 2 GB versiyonu 1k.

Yeni konular

Geri
Yukarı