Q9650 ve HD 4770 sistem

GGHOST

Hectopat
Arkadaşlar normalde bende 16 GB RAM i3-7100U'lu laptop vardi ama bazen yavaslamalar oluyordu ve CS:GO'da bazen cok kasiyordu ilk girdigimde. Bende masaustu almak istedim ama malum fiyatlar...her neyse ortalama 1kya.
Q9650.
HD4770.
4+4 GB Kingston RAM.
420W Gigabyte PSU.
Gigabyte anakart
Aldim. Windows 10 ile beraber kullanıyorum 3 gundur ve bekledigimden cok daha iyi bir performansi var. SSD olsa daha hizli olacagina inaniyorum cunku HDD bayagi eski yanlış bilgi vermiyim ama 2010'da hatirladigim kadariyla abim kullaniyordu.
Her neyse sadece CS:GO oynuyorum bu aralar ama 120-130-150 FPS arasi aliyorum. Bazi yerlerde 180 190 oluyor ama tunellerde falan. GTA 5 daha deneyemedim ama bayağı memnun kaldim ortalama boyle bir fiyata. Eger ekran kartini bir tik yukseltsem 200-250 FPS alabilecegimi dusunuyorum ama bir sure boyle devam.
Olurda GTA 5'i denersem eklerim.

Yeni ekran kartı sistemden daha pahalı olur hocam. SSD alıp böyle oyunlarda takılmak daha mantıklı. İşlemci o sistem için en iyisi.

Hayırlı olsun hocam, Q9650 kaya gibi bir işlemcidir, performansı fena değil hâlâ. HD4770 ise tam bir yaşlı kurttur fakat o kartın elinizde kalma ihtimali var yaşından ve fazla güç harcamasından dolayı. SSD ve GT1030 - GTX750 Ti - RX550 gibi bir kart ile daha verimli hale gelebilir sistem.

Son düzenleme:
Yeni ekran kartı sistemden daha pahalı olur hocam. SSD alıp böyle oyunlarda takılmak daha mantıklı. İşlemci o sistem için en iyisi.

Hocam evet ama ahım sahım eklemek ıstemıyorum kı şu an ıdare edıyorum 2 ay sonra belki bır tık daha ıyı model alırım. Mesela 500e GT730 var 2 GB benım tanıdık PC cıde pazarlık etsem 450'ye alırım.

Hayırlı olsun hocam, Q9650 kaya gibi bir işlemcidir, performansı fena değil hâlâ. HD4770 ise tam bir yaşlı kurttur fakat o kartın elinizde kalma ihtimali var yaşından ve fazla güç harcamasından dolayı. SSD - GT1030 - GTX750 Ti - RX550 gibi bir kart ile daha verimli hale gelebilir sistem.

Bu saydıklarınızdan hangisi daha iyidir? Ben OC yapıp GTX960 almayı dusunmustum bıara ıyı bır sogutucuyla ama fıyat olarak bayağı bir kararsız kaldım bir de RX5xx serılerınde sanırım WattMan hatası varmıs o nedır tam bır bılgım yok da.

Hayırlı olsun hocam, Q9650 kaya gibi bir işlemcidir, performansı fena değil hâlâ. HD4770 ise tam bir yaşlı kurttur fakat o kartın elinizde kalma ihtimali var yaşından ve fazla güç harcamasından dolayı. SSD - GT1030 - GTX750 Ti - RX550 gibi bir kart ile daha verimli hale gelebilir sistem.

Teşekkür ederım bu arada soylemeden gecemıcegım ne kadar Quad Core'ya da eskı ıslemcı konusu varsa hepsınde sız varsınız :d

Son düzenleme:
GTX960 için Q9650'ye OC dahi yapsanız işlemciye yük bindiren oyunlarda darboğaz yapmaya devam eder. Gücü belli sonuçta, GTX960 değil de GTX950 - GTX760 - R7 265 gibi kartlar sınır sayılabilir LGA775 için. WattMan hatasının halen daha var olup olmadığını bilmiyorum fakat yeni sürüm sürücülerde çözülmüş olması gerekiyor, RX550'nin sorun çıkaracağını sanmam.

Teşekkür ederım bu arada soylemeden gecemıcegım ne kadar Quad Core'ya da eskı ıslemcı konusu varsa hepsınde sız varsınız :d

:D :D teşekkür ediyorum hocam :) Seviyorum eski nesilleri, üniversite başlayana kadar da uğraşıyordum. P45 anakartlar ve Q9650 elime geçince ve de üniversite de başlayınca ara vermek zorunda kaldım.

GTX960 için Q9650'ye OC dahi yapsanız işlemciye yük bindiren oyunlarda darboğaz yapmaya devam eder. Gücü belli sonuçta, GTX960 değil de GTX950 - GTX760 - R7 265 gibi kartlar sınır sayılabilir LGA775 için. WattMan hatasının halen daha var olup olmadığını bilmiyorum fakat yeni sürüm sürücülerde çözülmüş olması gerekiyor, RX550'nin sorun çıkaracağını sanmam.

:D :D teşekkür ediyorum hocam :) seviyorum eski nesilleri, üniversite başlayana kadar da uğraşıyordum. P45 anakartlar ve Q9650 elime geçince ve de üniversite de başlayınca ara vermek zorunda kaldım.

Hocam 760 Ti OEM mi yoksa GTX 950 mi daha iyi?

Yeni konular

Geri
Yukarı