qBittorrent nedir, güvenilir midir?

Eindraid

Picopat
Merhaba. Bu zamana kadar hiç Torrent kullanmadım. Açıkçası da ne olduğunu tam bilmiyorum. Bu zamana kadar duyduğum şeyler oradan genellikle korsan şeyler indirildiğidir (film, dizi, oyun vs.). Torrent'in yasal olduğunu biliyorum. Sizce kullanılır mı? İyi Sosyaller!

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya indirme platformu olarak düşünebilirsiniz. Evet genellikle korsan oyun ve film için kullanılır.
qTorrent güvenilirdir.
İndirdiğiniz içerikler için söz veremem onlardan siz sorumlusunuz.

qBittorrent güvenilirdir fakat kendi indirdiklerinizden kendiniz sorumlusunuz. İndirdiğiniz dosyaları Seedlemeyi unutmayın.
Ek olarak arkadaşlarınıza büyük boyutlu dosyaları göndermek için de kullanabilirsiniz.
Ne olduğu sorusuna gelecek olursak, Kullanıcıdan kullanıcıya (p2p) dosya aktarmayı sağlayan bir uygulamadır. Dosyayı indirirken aynı zamanda başka insanlara yükleme yaparsınız. Böylece dosya sahibinin merkezi bir sunucu kullanması gerekmez.

qBitTorrent güvenilirdir fakat kendi indirdiklerinizden kendiniz sorumlusunuz. İndirdiğiniz dosyaları seedlemeyi unutmayın.
Ek olarak arkadaşlarınıza büyük boyutlu dosyaları göndermek için de kullanabilirsiniz.
Ne olduğu sorusuna gelecek olursak, kullanıcıdan kullanıcıya (p2p) dosya aktarmayı sağlayan bir uygulamadır. Dosyayı indirirken aynı zamanda başka insanlara yükleme yaparsınız. Böylece dosya sahibinin merkezi bir sunucu kullanması gerekmez.

Seed yapılmaz ise ne olur? Ben genelde bir dosya indikten sonra kaldırır ve programı kapatırım.

Seed yapılmaz ise ne olur? Ben genelde bir dosya indikten sonra kaldırır ve programı kapatırım.
İndirmeye çalıştığınız dosyanın seedleyeni yoksa indiremezsiniz bu yüzden dosyaların indirilebilirliğini korumak için elinizden geldiğinizce seedlemeniz önerilir.

Büyük ihtimalle kullanmıyorsunuz ama gizli (private) torrentlerde seedlediğinizden fazla dosya indirirseniz yasaklanabiliyorsunuz. Daha fazla bilgi için kullandığınız tracker'ın forumuna/wikisine bakın.

Geri
Yukarı