QCY T1 Pro İncelemesi

Kulaklığı birkaç haftadır kullanıyorum. Ortalama 170 TL fiyata sahip. Düşük bütçeli Bluetooth kulaklık arayanların karşısına çıkıyor ancak insanlar markaya çok aşina olmadığı için genelde tercih etmiyorlar. Ancak bu fiyata piyasadaki en iyi seçeneklerden birisi olduğunu düşündüğümden insanları biraz bilinçlendirmek adına ufak bir inceleme yazısı yazayım dedim. Kulaklığın kutu içeriği çok fazla değil. Kulaklık ve kutusu, yedek silikon ve şarj kablosundan ibaret.
DSC_0115.JPG
DSC_0120.JPG
Şarj kutusunun üzerindeki 4 adet LED sayesinde kutunun ne kadar şarjının kaldığını öğrenebiliyorsunuz. Kutu 750 mAh, kulaklıklar 40 mAh'lik bataryalara sahip ve 2 saat kadar tek şarjla kullanabiliyorsunuz.
DSC_0118.JPG
Bağlantı konusunda çok zorluk yaşatmıyor. Önce sağ kulaklığı Bluetooth üzerinden telefona bağlıyorsunuz, ardından sağ kulaklık otomatik olarak sol kulaklık ile senkronize oluyor ve sesli uyarı veriyor. Ardından kullanmaya başlıyorsunuz.
Screenshot_2020-02-25-22-25-21-962_com.android.settings.jpg
Ses performansı olarak biraz daha pürüzsüz olsa daha mutlu olurdum ancak ses onun dışında güzel. Net bir sesi var. Mikrofon olaraksa telefon konuşması yaparken herhangi bir sıkıntı olmadan kullanabildim. Bir sorun yaşamadığını söyleyebilirim.
Konfor konusunda ise herhangi bir rahatsızlık vermiyor. 47 gram ağırlığındalar ve kulağa iyi oturuyorlar.
DSC_0119.JPG
Kulaklığı genel olarak beğendim ama dediğim gibi biraz daha pürüzsüz bir ses arıyorum. O yüzden şimdilik kablolu kulaklıklar ile devam edeceğim 😕
Okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi Sosyal'ler 😊

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam daha az fiyata Xiaomi Airdots varken bunu almak konusunda sesi falan mı daha iyidi? Ben mesela Airdots kullanıyorum tek memnunsuzluğum arama kalitesi ama oda olsun o kadar :). Diğer tüm özellikler sizinkiyle benzer, batarya süresi biraz daha uzun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı