QP Bilişim ödeme ekranı doğru mu?

Aynı sistemi sinerjiden toplayınca 1000 TL daha pahalı oluyor güvenemedim bir türlü

Eki Görüntüle 1211661
Hocam hazır sistem almıyorsanız, parçaları tek tek topluyorsanız farklı yerlerden çok daha uyguna toplayabilirsiniz . Mesela Tomahawk ince hesapta indirimde;

Ayrı topluyorsanız kaçırmayın derim..

Aynen biz kötülüyoruz diye AMD ucuz satıyor. Nedir bu fanboyluk? Ne mining sektöründe ne de gaming sektöründe adam gibi ilgi çekmediği için fiyatlar daha düşük AMD tarafında. Nvidia'nın LHR'li kartları AMD'nin kartlarından daha yüksek performans veriyor miningte. Yazılım konusunda AMD, Nvidia'ya hayran hayran bakıyor. Driver kurmak için bilgisayarı yeniden başlatmak zorunda olduğun bir GPU. :D Bomboş bir yorum.

RX 400/500 serisi mining için tükenince 1050 Ti denen çöpü $200'a iteledi NVIDIA size hala ne diyorsun. AMD'nin o dönemler fabrikadan çıkan tüm kartları minerlar tarafından alınıyordu. GTX 1060 6 GB neden hala Steam'de en çok kullanılan ekran kartı bir düşün bakalım. AMD bu seriden gelen o parayla Ryzen işlemcileri buralara kadar getirdi. RX 5000 serisine hiç girmiyorum bak.

Ona bakarsan 5700 XT en iyi mining kartı fiyat performans olarak bakacak olursak, buna ne diyorsun? :D:D Hatta çoğu ekran kartının değeri düşerken RX 5700XT'nin hala fiyatı artmakta. Ayrıca AMD 6000 serisinde yazılım kaynaklı problemler yok denecek kadar az, RX5000 için desen bile yanlışsın şu an çoğu RX5000 kart bile düzeldi.
Forumda birden fazla Rx 6000 serisi kullanıcısının sorunlarıyla ilgilendim hocam. Yapmayın bu fanboyluk yakışmıyor kimseye. AMD işlemcileri severim. AMD'yi de severim. Fakat ekran kartı sektöründe gerçekten iyi değiller. 5700XT adı üstünde fiyat performans açısından iyi. Eğer stok sorunu olmasaydı Rx 5700XT hala bir köşede unutulmuş duruyor olurdu. Anlamadığınız, anlamak istemediğiniz nokta bu. Sapphire 6000 kartların stabil olmayan oclerle gelmesi yüzünden forumda birden fazla kez core ve memory düşürülmesini tavsiye eden gördüm ve tavsiye ettim ve bu şekilde çözülen sorunlar gördüm. Rx 5600xt yada 5700xt ile forumda mining yapan birilerine crash yememesi için yardımcı olmaya uğraştım. Hani 5000'de bile sorun kalmadı diyorsun ya ha kalmayan sorunları görüyorum forumda :) 500, 5000, 6000... AMD yazılım anlamında facia. Düzelttikleri zaman bende alır hakkını iade ederim.

Hocam hazır sistem almıyorsanız, parçaları tek tek topluyorsanız farklı yerlerden çok daha uyguna toplayabilirsiniz . Mesela Tomahawk ince hesapta indirimde;

Ayrı topluyorsanız kaçırmayın derim..
Valla hocam sen diyince de görseldeki ilk anakartı tercih edip 300 tl farkla elimde B550-A PRO olur diye de düşünmedim değil açıkçası. :D
1636647826608.png

Forumda birden fazla Rx 6000 serisi kullanıcısının sorunlarıyla ilgilendim hocam. Yapmayın bu fanboyluk yakışmıyor kimseye. AMD işlemcileri severim. AMD'yi de severim. Fakat ekran kartı sektöründe gerçekten iyi değiller. 5700XT adı üstünde fiyat performans açısından iyi. Eğer stok sorunu olmasaydı Rx 5700XT hala bir köşede unutulmuş duruyor olurdu. Anlamadığınız, anlamak istemediğiniz nokta bu. Sapphire 6000 kartların stabil olmayan oclerle gelmesi yüzünden forumda birden fazla kez core ve memory düşürülmesini tavsiye eden gördüm ve tavsiye ettim ve bu şekilde çözülen sorunlar gördüm. Rx 5600xt yada 5700xt ile forumda mining yapan birilerine crash yememesi için yardımcı olmaya uğraştım. Hani 5000'de bile sorun kalmadı diyorsun ya ha kalmayan sorunları görüyorum forumda :) 500, 5000, 6000... AMD yazılım anlamında facia. Düzelttikleri zaman bende alır hakkını iade ederim.
Ha NVIDIA kart ile sorun yaşayan hiç ama hiç kimse yok yani?

AMD'nin o dönemler fabrikadan çıkan tüm kartları minerlar tarafından alınıyordu.
Şuan bu durum Nvidia için geçerli. Hocam bu kadar zor mu bunu kabul etmek?
Ha NVIDIA kart ile sorun yaşayan hiç ama hiç kimse yok yani?
Emin ol daha az karşılaştım. Mesaj geçmişime girip bakabilirsin. Tek tek geriye bi git bakalım. :D

Şuan bu durum Nvidia için geçerli. Hocam bu kadar zor mu bunu kabul etmek?

Emin ol daha az karşılaştım. Mesaj geçmişime girip bakabilirsin. Tek tek geriye bi git bakalım. :D
3070 donanımsal olarak 62 mh/s kazma gücüne sahip ama LHR yüzünden 42 mh/s kazıyor bundan daha büyük bir rezillik olamaz. Daha hala neyi savunuyorsunuz anlamadım. Hatta %70 oranında kırılmasa LHR, 28 mh falan kazıyordu kart normalde. Şuan mining için LHR kart alan ilerde LHR'nin kırılacağına inandığı için alıyor ama hala bir gelişme yok bu konuda.
Rx 5600xt yada 5700xt ile forumda mining yapan birilerine crash yememesi için yardımcı olmaya uğraştım
Bu sorun 3080 ve 3090 da da mevcut. Bellekler direk 100 derece olduğu için millet kartın fabrika termal pedlerini değiştirmek zorunda kalıyor.

Geri
Yukarı