QP super sistemi nasıldır?

Bütçe
10000
Hyper serisi PSU tier listesinde tehlikeli grupta. High Power çok daha kaliteli bir PSU olduğundan eminim hatta daha iyi bilgilendirme yapacak birini etiketleyeyim @Ali Rıza09

Ben bu RAM MHz işini pek takılmıyor zaten burada bir sistem RTX 2070 Super biri RTX 2060 Super.

Galax'tan daha ucuza 2070 Super'de var. Fiyatlar uçmuş vallahi karar veremiyorum. Bu kararsızlıkla alamam bir şey herhalde.

O sistemi alarak parayı çöpe atmış olursunuz. Ayrıca her markanın her modeline güvenmeyin. Soba gibi ekran kartları var.

Mesela sırf MSI diye Ventus serisi gibi ekran kartları önermem Galax gayet kaliteli bir marka siz isterseniz MSI tercih edebilirsiniz.

MSI alınacaksa biraz ekleyip Gaming X modelini tercih edin işlemci 3600 kalabilir.

O sistemi alarak parayı çöpe atmış olursunuz. Ayrıca her markanın her modeline güvenmeyin. Soba gibi ekran kartları var.

Kart ya da sistem tavsiyeniz var mı?
Mesela sırf MSI diye Ventus serisi gibi ekran kartları önermem Galax gayet kaliteli bir marka siz isterseniz MSI tercih edebilirsiniz.

MSI alınacaksa biraz ekleyip Gaming X modelini tercih edin işlemci 3600 kalabilir.

Evet Ventus bende tercih etmeyi düşünmüyorum. Galax biraz daha araştırıp alabilirim. Anakartta takıldım Tomahawk Max ve 3200 MHz CL 16 RAM. Bu seferde 10 bin üstüne çıkıyorum.

Arada çok yok gibi bir şey:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASRock B450 Pro4 gayet iyi bir anakart ve RAM değiştirmezseniz bütçe aşmaz.

Kart ya da sistem tavsiyeniz var mı?

Evet Ventus bende tercih etmeyi düşünmüyorum. Galax biraz daha araştırıp alabilirim. Anakartta takıldım Tomahawk Max ve 3200 MHz CL 16 RAM. Bu seferde 10 bin üstüne çıkıyorum.
Öncelikle merhaba dostum. @Sylveon topladığı sistem çok iyi, anakart Tomahawk Max'e çok rahat kafa tutabilir düzeyde ki arada 300 TL'ye yakın fark var, ek olarak Tomahawk Max'in ses konusunda sıkıntıları var.
ASRock anakart hakkında ufakta olsa bir konu açtım, ben B450M Pro4 kullanıcısıyım. B450 Pro4 ile arasındaki tek fark boyut.
ASRock B450M Pro4 İnceleme - Technopat Sosyal Buradaki konumu inceleyebilirsin, B450 Gaming Plus Max'den geçmiş birisi olarak ASRock'tan şaşma derim :) İyi günler.
10 bin lira bütçeye gerçekten 2070 önermek nasıl bir mantık dostum? 2060S'den bir tık iyi tamam ama, 10 bin liralık sisteme bunu önermek saçmalık. NVIDIA tarafında bu fiyata 2070S sistem diziliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı