QP Super hazır sistemi alınır mı?

enes acu

Kilopat
1 haftadır araştırmalarım sonucu bu firmadan QP Super sistemini almaya karar verdim fakat bazı soru işaretlerim var. R5 3600 İşlemcide multipack + yazıyor bu ne demek? Kasa Phanteks P350X canlı destek tek fanla geliyor dedi sanırım bu yeterli olmayacak en azından egzoz kısmına bir fan daha taktırıp öyle göndertmek istiyorum buradan önerdiğiniz bir kasa fanı var mı?

Fanlar:

Sistem:

Ben o sistemi aldım. Sistem gayet güzel. Şiddetle öneriyorum. Soru varsa alabilirim. Bu arada oradaki teknik destek ekibi sana kurup gönderirken mevcut 1 fanı egzoz olarak kurup gönderiyorlar. Benim şahsi görüşüm sıvı soğutucu eklenmeli.Bütçeniz var ise 3 tane daha fan eklenmeli. Maksimum fayda adına.

Ben o sistemi aldım. Sistem gayet güzel. Şiddetle öneriyorum. Soru varsa alabilirim. Bu arada oradaki teknik destek ekibi sana kurup gönderirken mevcut 1 fanı egzoz olarak kurup gönderiyorlar. Benim şahsi görüşüm sıvı soğutucu eklenmeli.
Hocam işlemciyi multipack + olarakmı aldınız bu işlemci kutusuz diye biliyorum stok fanı nerden bulup nasıl takıyorlar? Birde Ben canlı destekle konuştum fakat öndeki kasa fanı stok bir şekilde öyle önde geliyor dedi arkaya takılmıyormuş. Stok fanla yükteki dereceleriniz nedir sıvı soğutma düşünmüyorum biraz eski kafalıyımdır fan daha hoşuma gidiyor ☺️Tekrar konuştum fanı istediğimiz yere montaj isteyebiliyormuşuz ama ben o fanı orda durdurup bir fan daha düşünüyorum egzoz kısmına çünkü sıvı soğutma düşünmüyorum uzun süre böyle kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben o sistemi aldım. Sistem gayet güzel. Şiddetle öneriyorum. Soru varsa alabilirim. Bu arada oradaki teknik destek ekibi sana kurup gönderirken mevcut 1 fanı egzoz olarak kurup gönderiyorlar. Benim şahsi görüşüm sıvı soğutucu eklenmeli.Bütçeniz var ise 3 tane daha fan eklenmeli. Maksimum fayda adına.
render performansı nasıl acaba ?

Hocam işlemciyi multipack + olarakmı aldınız bu işlemci kutusuz diye biliyorum stok fanı nerden bulup nasıl takıyorlar? Birde Ben canlı destekle konuştum fakat öndeki kasa fanı stok bir şekilde öyle önde geliyor dedi arkaya takılmıyormuş. Stok fanla yükteki dereceleriniz nedir sıvı soğutma düşünmüyorum biraz eski kafalıyımdır fan daha hoşuma gidiyor ☺Tekrar konuştum fanı istediğimiz yere montaj isteyebiliyormuşuz ama ben o fanı orda durdurup bir fan daha düşünüyorum egzoz kısmına çünkü sıvı soğutma düşünmüyorum uzun süre böyle kullanacağım.
Şimdi şeffaf olmak gerekirse, önde veyahut üstte fan kendiliğinden bulunmadığından ve ben eklemediğimden dolayı içeride bir hava akışı söz konusu değil. Ancak ve ancak o işlemcinin kendi stock soğutucusu aslında gayet yeterli. Yük altında(Stress testinde)85leri görüyor ancak, bu durumu ben biraz değiştirdim. BİOS üzerinden Sys_fan hızını Smart olarak ayarladığımda egzoz fanı daha fazla efor sarfediyor ve içeride hava akışı olmadığından dolayı boğulan hava daha az işlemciyi ısıtıyor. Oyunlarda ise bu rakamlara ulaşmıyor zaten. Witcher 3, Apex vb tüm oyunlarda ayarlar en sonda maksimum 77 civarında geziyor. Ancak ben de bu ikilemde kaldım.Ön panele fan mı eklesem yoksa hiç sıcak havanın içeride sıkışmasını önlemek ve daha iyi soğutmasını sağlamak için işlemciye sıvı soğutucumu taksam diye. Ben fan konusunda herhangi bir talepde bulunmadım, kendiliğinden arka egzoz olarak geldi. Fan aslında çok da iyi yani 2400 rpmlerde çok sessiz diyebilirim. Sistem performans olarak on numara tüm parçaları yeterli kendi kendine. Ancak biraz daha serinlik yaratılması taraftarıyım ben de.
render performansı nasıl acaba ?
Aslına bakarsan render almıyorum, ancak öyle bir sistemin çok iyi iş yapacağına garanti verebilirim.

Şimdi şeffaf olmak gerekirse, önde veyahut üstte fan kendiliğinden bulunmadığından ve ben eklemediğimden dolayı içeride bir hava akışı söz konusu değil. Ancak ve ancak o işlemcinin kendi stock soğutucusu aslında gayet yeterli. Yük altında(Stress testinde)85leri görüyor ancak, bu durumu ben biraz değiştirdim. BİOS üzerinden Sys_fan hızını Smart olarak ayarladığımda egzoz fanı daha fazla efor sarfediyor ve içeride hava akışı olmadığından dolayı boğulan hava daha az işlemciyi ısıtıyor. Oyunlarda ise bu rakamlara ulaşmıyor zaten. Witcher 3, Apex vb tüm oyunlarda ayarlar en sonda maksimum 77 civarında geziyor. Ancak ben de bu ikilemde kaldım.Ön panele fan mı eklesem yoksa hiç sıcak havanın içeride sıkışmasını önlemek ve daha iyi soğutmasını sağlamak için işlemciye sıvı soğutucumu taksam diye. Ben fan konusunda herhangi bir talepde bulunmadım, kendiliğinden arka egzoz olarak geldi. Fan aslında çok da iyi yani 2400 rpmlerde çok sessiz diyebilirim. Sistem performans olarak on numara tüm parçaları yeterli kendi kendine. Ancak biraz daha serinlik yaratılması taraftarıyım ben de.

Aslına bakarsan render almıyorum, ancak öyle bir sistemin çok iyi iş yapacağına garanti verebilirim.
Ben bir egzoz fan birde işlemcinin hemen üstüne kalitelilerinden toplam 2 fan taktırmayı düşünüyorum sepete fanlarıda ekleyip numaralarını arayıp takmalarını istersem takıp göndereceklerini söylediler sanırım fayda eder soğutma konusunda kasada 3 kendi fanı olacak 1 önde 1 egzoz 1de üstte işlemci ve ekran kartının fanlarınıda eklersek kasada toplam 6 fan oluyor buda hava sirkülasyonunu güzel bir şekilde sağlar diye düşünüyorum ama kasa kaliteliki streste bile tam yükte 85 derece almışsın amd max temp olarak 95 derece vermişki sen oyun oynarken asla 85 dereceyi dahi görmeyeceksin bence gereksiz sıvı soğutma güçlü bir işlemci illaki biraz ısınacak oyunda 80 dereceyi dahi görmemişsin en yoran bir oyunda başka oyunda bu dahada düşük oluyordur zaten

Yeni konular

Geri
Yukarı