QP super sistemi nasıldır?

Bütçe
10000
Öncelikle merhaba dostum. @Sylveon topladığı sistem çok iyi, anakart Tomahawk Max'e çok rahat kafa tutabilir düzeyde ki arada 300 TL'ye yakın fark var, ek olarak Tomahawk Max'in ses konusunda sıkıntıları var.
ASRock anakart hakkında ufakta olsa bir konu açtım, ben B450M PRO4 kullanıcısıyım. B450 PRO4 ile arasındaki tek fark boyut.
ASRock B450M Pro4 İnceleme - Technopat Sosyal Buradaki konumu inceleyebilirsin, B450 GAMING Plus Max'den geçmiş birisi olarak ASRock'tan şaşma derim :) İyi günler.

Tomahawk Max'ı biraz ileriye dönük olarak düşündüm fakat fiyatlar uçmuş dediğiniz doğru ASRock almayı düşünüyorum. RAM olarak ne kullanıyorsunuz?
O paraya diğer parçalardan kısmen kısılıp Ryzen 5 3600 vs 2080SÜPER bile alınabilir.

Öyle alınır da bu sefer diğer parçalar çöp olacak ne anlamı kaldı. O işin sonu yok.

ASRock alsanız da MSI alsanız da benzer performans alıcaksınız zaten.

ASRock B450 Pro4 modeli Fat1lty ile benzer hatta aynı mosfet yapısını kullanıyor sanırım ve Gaming Plus Max ile Tomahawk Max aynı yapıyı kullanıyor diye biliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ASRock alsanız da MSI alsanız da benzer performans alacaksınız zaten.

ASRock B450 PRO4 modeli Fat1lty ile benzer hatta aynı mosfet yapısını kullanıyor sanırım ve Gaming Plus Max ile Tomahawk Max aynı yapıyı kullanıyor diye biliyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet büyük bir fark görünmüyor. Benzer bir sistem toplayacağım. Teşekkür ediyorum.

Benim sistemi Gaming X ile alabilirsiniz o zaman.

Anakart konusunda Tomahawk yerine B450 PRO 4 ile Arctic Freezer 34 Duo almanın çok daha mantıklı olduğunu anlamışsınızdır diye düşünüyorum.

Evet öyle yapacağım. Ekran kartı hangisinin fiyatı daha uygunsa onu almayı düşünüyorum. Galax olabilir.

Tomahawk Max'ı biraz ileriye dönük olarak düşündüm fakat fiyatlar uçmuş dediğiniz doğru ASRock almayı düşünüyorum. RAM olarak ne kullanıyorsunuz?

Öyle alınır da bu sefer diğer parçalar çöp olacak ne anlamı kaldı. O işin sonu yok.
Corsair Vengaence LPX 8x2 3000MHz, ancak 3200MHz'e çıkardım. İleride 3700MHz'e çıkarmayı düşünüyorum ve anakart buna imkan kılıyor. MSI alırsanız dikkat edin servise yolunuz düşmesin, az acı çektirmediler. PCB patladığı için servise gönderdim ve direkt garanti dışı yaptılar, utanmadan sadece hasar tespiti için 180 TL istediler. PCB ise 300 TL minimum tutardı, servis için konuşuyorum. İsteseydim 150 TL'ye yaptırırdım, lakin uğraşmak istemedim. Servispoint ile anlaşma yaptığı sürece MSI'nin ekran kartı hariç hiçbir ürününe bulaşacağımı sanmıyorum. ASRock kalite ve mosfet olarak Gaming Plus Max'ten daha iyi bilginiz olsun. Kendine özel App Shop'taki uygulamaları da son derece stabil ve kullanışlı. En sevdiğim yanı ise Xfast Lan ile internet kullanımını hangi uygulamaya öncelikli olsun diye ayarlayabiliyorsunuz. App Shop'un içinde birçok yararlı program var ve MSI'dan daha kullanışlı, eğer bilgi veya sormak istediğiniz var ise sorabilirsiniz. Memnuniyetle cevaplarım.

Corsair Vengaence LPX 8x2 3000MHz, ancak 3200MHz'e çıkardım. İleri de 3700MHz'e çıkarmayı düşünüyorum ve anakart buna imkan kılıyor. MSI alırsanız dikkat edin servise yolunuz düşmesin, az acı çektirmediler. PCB patladığı için servise gönderdim ve direkt garanti dışı yaptılar, utanmadan sadece hasar tespiti için 180 TL istediler. PCB ise 300 TL minimum tutardı, servis için konuşuyorum. İsteseydim 150 TL'ye yaptırırdım, lakin uğraşmak istemedim. Servispoint ile anlaşma yaptığı sürece MSI'nin ekran kartı hariç hiçbir ürününe bulaşacağımı sanmıyorum. ASRock kalite ve mosfet olarak Gaming Plus Max'ten daha iyi bilginiz olsun. Kendine özel App Shop'taki uygulamaları da son derece stabil ve kullanışlı. En sevdiğim yanı ise Xfast Lan ile internet kullanımını hangi uygulamaya öncelikli olsun diye ayarlayabiliyorsunuz. App Shop'un içinde birçok yararlı program var ve MSI'dan daha kullanışlı, eğer bilgi veya sormak istediğiniz var ise sorabilirsiniz. Memnuniyetle cevaplarım.

Anakart 3200MHz üzerini desteklemiyor ama. Ben mi yanlış biliyorum.

Evet siz yanlış biliyorsunuz. 3200MHz'e kadar otomatik çıkarabilirsiniz, ancak overclock ile daha üstüne çıkarabilirsiniz. Baktığımda herhangi bir sınır yok idi, ortalama 4133 veya 4400MHz'e çıkarılabilir diye tahmin ediyorum. Tabii iyi bir RAM gerekiyor, nihayetinde bellek kalitesi de önemli. Elimdeki RAM rahatlıkla 3800'ü görecek cinsten. Ek olarak 3200MHz+ (OC) olarak belirtildiğinden anlayabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı