Quad 6600 - HD4520 için işletim sistemi önerisi

Semih04

Hectopat
Merhaba, televizyonumun yan kısmında sabit kalacak şekilde bir bilgisayar toparladım akıllı TV vs uğraşmak istemedim, amacım bilgisayardan görüntüyü televizyona aktarıp film, dizi, maç vesaire izlemek.

HDMI ile bağlı ve sadece bu amaçla kullanılacak, sistemim için bu amacı rahatlıkla gerçekleştirebileceğim işletim sistemi önerisi istiyorum, Windows 7 ile Windows 8.1'in Home versiyonları arasında kaldım. Ancak emin değilim. Ara sıra Android emulator uygulamaları da çalıştırmayı düşünüyorum, Windows 7 bu konuda eski kalabilir ama pek bilgim yok.

Quad 6600 işlemci.
MSI G31 anakart.
HD4520 512MB HDMI ekran kartı.
DDR2 3GB 667MHz RAM.
120GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, televizyonumun yan kısmında sabit kalacak şekilde bir bilgisayar toparladım akıllı TV vs uğraşmak istemedim, amacım bilgisayardan görüntüyü televizyona aktarıp film, dizi, maç vesaire izlemek.

HDMI ile bağlı ve sadece bu amaçla kullanılacak, sistemim için bu amacı rahatlıkla gerçekleştirebileceğim işletim sistemi önerisi istiyorum, Windows 7 ile Windows 8.1'in Home versiyonları arasında kaldım. Ancak emin değilim. Ara sıra Android emulator uygulamaları da çalıştırmayı düşünüyorum, Windows 7 bu konuda eski kalabilir ama pek bilgim yok.

Quad 6600 işlemci.
MSI G31 anakart.
HD4520 512MB HDMI ekran kartı.
DDR2 3GB 667MHz RAM.
120GB SSD.

Bu sisteme hafif bir Android dağıtımı kurmak ya da bir Linux dağıtımı kurup waydrıoid kullanmak daha iyi olur.

Windows 8.1 Embedded Industry Pro 64bit kurmaya karar verdim işlemcimin 4 çekirdekli olmasından ve sistemde ssd olmasından dolayı. Az ram kullanacak olmasından dolayı ve nispeten güncel olduğundan bu işletim sistemine karar verdim teşekkürler.

Tam öneri yapacaktım. Neyse iyi kullanmalar.

Geri
Yukarı