Quest 3 için 5G gereksinimleri nelerdir?

Murat Ercan21

Hectopat
Ben Quest 3 alacağım ama kablolu oynamak istemiyorum. Onun yerine kablosuz 5G internet ile oynamak istiyorum ancak arkadaşımla konuştuğumda 5G için altyapı gerektiğini söyledi. Bildiğime göre bu 5G olayı modemle alakalı değil mi?

Ben Quest 3 alacağım ama kablolu oynamak istemiyorum. Onun yerine kablosuz 5G internet ile oynamak istiyorum ancak arkadaşımla konuştuğumda 5G için altyapı gerektiğini söyledi. Bildiğime göre bu 5G olayı modemle alakalı değil mi?

Nasıl oldu bilmiyorum ama ben Quest 3 için 5G'yi sormuyorum. 5G için gerekenleri soruyorum.

Son düzenleme:
Modemde olan 5 GHz frekans ile bağlanılan Wi-Fi özelliği. Normalde Wi-Fi 2.4 GHz olur, 5GHz ondan daha hızlıdır ama modemle cihaz arasında duvar vs. olduğunda hız çabuk düşer. Arkadaşının bahsettiği 5G mobil altyapı. İkisi farklı şeyler.

5 GHz Wi-Fi ağından bahsediyor arkadaşın zira cihazın bırakın 5G yi, mobil hat desteği bile yok. Kullandığın modem&router'ın marka ve modelini paylaşabilirsen bakalım destekliyor mu, eğer desteklemiyorsa Wi-Fi 5 veya tercihen Wi-Fi 6 bir router alman gerek.

Yabancı bir forumda Meta Quest 3 de Wifi 2.4ghz modemle Halflive alyx'i sorunsuz oynadığını yazmış bir eleman. Baya açıklamış, hızları vs hep paylaşmış. Bende bu konuda bilgi almak için araştırıyorum. Kablo olmadan wifi 5Ghz üzerinden sorunsuz oyun oynamak istiyorum. Cihaz yeni o yüzden bilgileri netleştirmek istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı