R2200G & GTX1060 3GB darboğaz

• Konuyu başlatan ZentaX
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 870

ZentaX

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ryzen 2200G ile GTX1060 3GB’lık versiyonu darboğaz yapar mı?
YouTube üzerinden bazı videoları izledim. Battlefield 1, COD WW2 gibi bazı oyunlarda işlemci kullanımı %100 oluyor. Ne gibi zararları vardır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herhangibi darboğaz sorunu olmaz. Fakat takılmalar veya FPS drop oluyor ise RAM veya HDD/SSD sorunu olabilir.
Günümüz oyunlarında alt sınır 8GB'dir. Mümkün olduğunca artık 16 GB RAM'e geçmelisiniz.

Zaman zaman darboğaz yapar, özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda kesin hissedersin. Biraz daha zorlayıp daha iyi bir model alman yararına olur.
Halihazırda sistemim var zaten APU sistem toplamıştım o zamanlar 1050Tİ 800 liraydı düşsün sonra alalım dedik iki katı arttı maalesef.

O zaman grafik ayarlarını mümkün mertebe yüksek tutarak olası bir darboğazı yok edebilirsin.

Fiyatlar uçtu gerçekten, yapacak bir şey yok. Parası olan alacak.

O zaman grafik ayarlarını mümkün mertebe yüksek tutarak olası bir darboğazı yok edebilirsin.

Fiyatlar uçtu gerçekten, yapacak bir şey yok. Parası olan alacak.

Maalesef öyle geçen Vatan’da KDV indirimi olmuş. 1050Tİ 1000 liraya 1060’ta 1500’e kadar düşmüş ama haberim olmadı benim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı