Çözüldü R3 1200 1050Ti sisteme macOS kurma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Falsent

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sistemim Ryzen 3 1200, 8 GB RAM ve GTX 1050 Ti. Hackintosh olarak macOS kurmak istiyorum. Çoğu yerlerden okuduğuma göre Ryzen işlemci desteklemiyormuş macOS ama bunları aşmanın bazı yollarını buldum AMD imaj vs. ama pek anlamadım. Nasıl yapabilirim? Örnek gösterebileceğiniz bir rehber bir konu veya bir video var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar öncelikle merhaba. Sistemim Ryzen 3 1200, 8 GB RAM ve GTX 1050 Ti. Hackintosh olarak macOS kurmak istiyorum. Çoğu yerlerden okuduğuma göre Ryzen işlemci desteklemiyormuş macOS ama bunları aşmanın bazı yollarını buldum AMD imaj vs. ama pek anlamadım. Nasıl yapabilirim? Örnek gösterebileceğiniz bir rehber bir konu veya bir video var mı?

Ekran kartının maksimum desteklediği sürüm High Sierra, rehber bakayım hemen.

Ryzen işlemci destekleniyor, AMD imaj dediğin taş çağından kalma Niresh imajlardır. Sistemden sisteme kurulum videosundan ziyade EFI olur. Yazılı rehber istersen Dual Boot anlatımım var burada:

Ryzen işlemci destekleniyor, AMD imaj dediğin taş çağından kalma Niresh imajlardır. Sistemden sisteme kurulum videosundan ziyade EFI olur. Yazılı rehber istersen Dual Boot anlatımım var burada:
Evet Dual Boot kurmak istiyordum zaten çok teşekkür ederim, rehberde kurduğunuz sürüm Catalina değil mi?

Evet, Catalina. Önyükleyici(OpenCore) aynı olduğu için High Sierra kurarken bir fark olmayacaktır.
Hocam adımların hepsini yaptım bootlama yerine geldiğim zaman böyle bir ekran çıktı. USB 3'e bölünmüş olarak gözüküyor, 3'üne de tıklayınca geri boot yerine atıyor. Çözümü nedir?

Dosya Ekleri

• IMG_20220410_233228.jpg
    IMG_20220410_233228.jpg
    30 KB · Görüntüleme: 17

Yeni konular

Geri
Yukarı