R3 1200 için anakart önerisi

Bütçe
800

zackzeki

Centipat
Twitch'de yayınlar yapıyorum fakat sistemim işlemciden dolayı sorun yaratıyor, işlemcime O.C işlemi yapacaktım ama eski anakartımla yapamıyordum yeni anakart alacağım 800 TL civarı bir bütçem var önerilerinize açığım sitemim altta yazıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında anakart değiştirmek yerine elindeki işlemciyi satıp üzerine o 800'ü ekleyip Ryzen 3 3100 ve Ryzen 5 2600 alsan daha mantıklı olabilir. Yok işlemci değiştirmek istemiyorum diyorsan Asus TUF Gaming Plus II B450M anakart alabilirsin. B550 chipsetli anakartlar desteklemiyor işlemcini.

Aslında anakart değiştirmek yerine elindeki işlemciyi satıp üzerine o 800'ü ekleyip Ryzen 3 3100 ve Ryzen 5 2600 alsan daha mantıklı olabilir. Yok işlemci değiştirmek istemiyorum diyorsan Asus TUF Gaming Plus II B450M anakart alabilirsin. B550 chipsetli anakartlar desteklemiyor işlemcini.

İlk olarak anakartı değiştirip bir süre o.c yaparak kullanıp daha sonra işlemciyi düşünüyorum da yoladığınız anakartta ve şu anakartta ASUS PRIME B450M-A II AMD B450 Soket AM4 DDR4 4400MHz(O.C.) M.2 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da o.c kilidi açık mıdır acaba?

Tabii oda mantıklı ama dediğim gibi anakartımı geliştirip o.c ile bir süre kullanıp daha sonra işlemciyi değiştireceğim.
R3 1200 gibi bir işlemciyi ne kadar OC yaparsan yap hiçbirşekilde yeni alıcağın işlemciye yaklaşamaz. 800 + şuanki işlemcini sattığında 1000 lira üstü paran olur en az ve o parayla R3 3100 yada zorlarsan (bütçeyi arttırırsan) R5 3600 gibi bir canavar alabilirsin. Anakartını sonra değiştirir gene OC yaparsan taş gibi sistem olur. Ama sonuç olarak bu benim fikrim ne yapacağın sana kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı