R3 1200 için termal macun tavsiyesi

Gooforgulastech

Decapat
Selamlar 30, 20 TL'ye bir termal macun alacağım. İşlemcim PUBG sırasında ortalama 62 derece oluyor ancak belli bir süre sonra 70'i yokluyor ve FPS düşmesi oluşmaya başlıyor 70'e yaklaşınca. O yüzden termal macun süreceğim, acaba etkisi olur mu bu dropları kaldırmak için? Aynı zamanda varsa bildiğiniz 20, 30 TL'lik bir termal macun link atarsanız sevinirim :)

İşlemcim: AMD Ryzen 3 1200.

Son düzenleyen: Moderatör:
20, 30TL'lik termal macunlar malesef iyi değil. Arctic MX-4 öneririm. Macunu nasıl sürdüğün de önemli, bolca sıvarsan bir işe yaramaz. İnce katman olarak süreceksin.

Isı iletim değerlerine bakarak alabilirsin nekadar yüksekse okadar iyi iş yapar artic mx-4 mesela 8 civarıydı sanırım gayet yüksek bi değer. Ortalama 5-6 arası değerde bişey işini görecektir ama mx-4 alırsan memnun kalırsın.
Çok büyük almana gerek yok 1-2 gr bişey işini bi kac değişim görecektir zaten.
İşlemcinin ortasına orta boy bi nokta yada ufak bi çarpı şekli yapıp soğutucuyu monte edersen sürmeklede uğraşmazsın.

Isı iletim değerlerine bakarak alabilirsin nekadar yüksekse okadar iyi iş yapar artic mx-4 mesela 8 civarıydı sanırım gayet yüksek bi değer. Ortalama 5-6 arası değerde bişey işini görecektir ama mx-4 alırsan memnun kalırsın.
Çok büyük almana gerek yok 1-2 gr bişey işini bi kac değişim görecektir zaten.
İşlemcinin ortasına orta boy bi nokta yada ufak bi çarpı şekli yapıp soğutucuyu monte edersen sürmeklede uğraşmazsın.
Sadece ısı iletim değeri de iyi değil, adamlar öylesine 5-6 yazıyor fakat macuna baktığında su gibi bir şey çıkıyor karşına. Arctic-MX4'ü tavsiye etmemin nedeni youtube vs. birçok kez denenmiş olması. Bu yoruma bakıp 5-10tl'lik kötü termal macunları sırf ısı iletkenliği 5-6 diye alacak arkadaşlar olmasın diye yazdım.
Oraya koyup yaymak yerine kart gibi bir şey ile ince bir tabaka sürmesi daha iyi olur, biraz uğraşacak ama yapacak bir şey yok. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı