R3 1200 işlemciye watt sınırı koyulabilir mi?

AceTeq

Megapat
Yer
Başkent
Sistem;
  • R3 1200 12 nm O.C 3875 MHz (stok soğutucu)​
  • B450M-S2H​
  • 8 GB RAM​
  • Windows 11 22000.376​
Ekran kartlarında böyle bir limit var ama işlemciye böyle bir limit atanabilir mi? Aşırı yükte 95 Watt'ı geçiyor ve 90 dereceyide geçiyor. 2 dakika olmadan siyah ekran veriyor. OCCT linpack 2021 testinde bu değerleri görüyorum, 2019 testinde yanlış hatırlamıyorsam tam yük linpack testinde 82 watt civarını görüyor ve 1 saatlik tavan limit olan testi donanım hatası vermeden geçiyor. Ben işlemcimi 80 Watt'a sınırlamak istiyorum olurda bu seviyede güç çekerse ThrottleStop olsun istiyorum, bu yapılabilir mi, yapılırsa nasıl yapılır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltajı elle güzelce ayarladınız mı?
Termal macun yeni mi?
Kasa hava akışı nasıl?
Sıcaklık sorunum yok. OCCT 2021 linpack testi hiçbir uygulamanın yüklenmeyeceği kadar çok yükleniyor. Oyun içi hiçbir sorunum yok drop v.s. Oyunlarda en fazla 70 derece civarı oluyor. Benim istediğim bir uygulama anormal güç tüketimine neden olursa işlemciyi örnek veriyorum 80 watt ile sınırlamak. Bunu uygulama bazlı değil sistem geneline uygulamak istiyorum. Oyunlarda işlemci güç tüketimi 60 watt zor görüyor.

Sıcaklık sorunum yok. OCCT 2021 linpack testi hiçbir uygulamanın yüklenmeyeceği kadar çok yükleniyor. Oyun içi hiçbir sorunum yok drop v.s. Oyunlarda en fazla 70 derece civarı oluyor. Benim istediğim bir uygulama anormal güç tüketimine neden olursa işlemciyi örnek veriyorum 80 watt ile sınırlamak. Bunu uygulama bazlı değil sistem geneline uygulamak istiyorum. Oyunlarda işlemci güç tüketimi 60 watt zor görüyor.
Siyah ekran veriyorsa OC yanlış , Kaç voltaj veriyosunuz ?

+210 ama şimdi 3750 MHz +180 mv olarak kullanıyorum. (22H2 - 22621.105 Windows 11)

1200 AF 1.308v 3.7GHz kullanıyordum kendim o işlemci için zaten 1.35 üstü sıkıntı ayrıca 3.7 üstünü de tavsiye etmiyorum o işlemci için. Zaten 3.7 de bile Valorant, CS gibi oyunlarda 40-50FPS artış sağlıyor fazlası gereksiz ve riskli. 3.7'e alıp stabil olan en düşük voltajda kullanmanızı tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı