R3 1200 RTX 3090 sistem nasıldır?

Merhaba arkadaşlar, mining yapan birinden.
Zotac RTX 3090 ekran kartı.
MSI B450-A Pro Max.
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3200MHz RAM.
Ryzen 3 1200 işlemci aldım bunlara ek.
Samsung 980 Pro 1 TB M.2 SSD aldım.

Kasa olarak da bunu aldım.

Sistemde uyumsuz olan bir şey var mı? İşlemcinin darboğaz yapacağını biliyorum ama bütçem yok bana fazla bir sıkıntı yapar mı?

Iyyy kasa tasarımı iğrenç bir şey ya miğdem bulandı resmen işlemciyi saymıyorum.

Merhaba arkadaşlar, mining yapan birinden.
Zotac RTX 3090 ekran kartı.
MSI B450-A Pro Max.
Adata XPG Gammix D30 8 GB 3200MHz RAM.
Ryzen 3 1200 işlemci aldım bunlara ek.
Samsung 980 Pro 1 TB M.2 SSD aldım.

Kasa olarak da bunu aldım.

Sistemde uyumsuz olan bir şey var mı? İşlemcinin darboğaz yapacağını biliyorum ama bütçem yok bana fazla bir sıkıntı yapar mı?
Sence yapar mı?

Dosya Ekleri

• FpgY4qoWYAAqwTt.jpg
    FpgY4qoWYAAqwTt.jpg
    15,1 KB · Görüntüleme: 21
Sence yapar mı?

Bilmiyorum pek anlamıyorum o yüzden sizden yardım istiyorum kardeşim için topluyorum benim de pek bilgim yok bütçeme göre uydurmaya çalışıyorum

Iyyy kasa tasarımı iğrenç bir şey ya miğdem bulandı resmen işlemciyi saymıyorum.

Kasa tasarımı ığrençtir bilemiyorum ama bütçeme göre bunu bula bildim içinin dar olmasını istemedim işlemcinin de kötü olduğunu biliyorum inşallah ileride param olursa değiştirmeyi düşünüyorum şu anlık bana sıkıntı çıkarmazsa.

Bilmiyorum pek anlamıyorum o yüzden sizden yardım istiyorum kardeşim için topluyorum benim de pek bilgim yok bütçeme göre uydurmaya çalışıyorum
Hocam bu yazdığınız sistemi hiç toplamasanız daha iyiydi parçalar gelince ilk işin ekran kartını iade edip işlemcinin besleyebileceği bir kart alman (1650'den üstü kaldırmaz diye düşünüyorum) ve RAM'leri 2x8 kullanmanı tavsiye ederim.

Kasayı acilen değiştirmenizi, işlemciyi de en azından 5600 yapmanızı öneririm. RAM 8x2 olmalı.

İçlemciyi inşallah degiştirecegim bütçem olursa ama şimdilik idare etsin yeter bana kasayı neden degiştirmeliyim düşük fiyatlı 3090'a göre kasa öneriniz var mı?

Trol falan oldugunu sanmışınız ama hayır anakart RAM işlemci ve ekran kartını mining yapan birinden aldım uygun fiyata maalesef bütçem kalmadı ama kasa için daha güzel önerileriniz varsa bu fiyatlara daha gelmedi degiştirebilirim.

İçlemciyi inşallah degiştirecegim bütçem olursa ama şimdilik idare etsin yeter bana kasayı neden degiştirmeliyim düşük fiyatlı 3090'a göre kasa öneriniz var mı?

Trol falan oldugunu sanmışınız ama hayır anakart RAM işlemci ve ekran kartını mining yapan birinden aldım uygun fiyata maalesef bütçem kalmadı ama kasa için daha güzel önerileriniz varsa bu fiyatlara daha gelmedi degiştirebilirim.
Aerocool Graphite 3 x ARGB Fanlı Güçlendirilmiş Camlı, Tam Mesh Ön Panel, 6 Port Fan Kontrolcülü, USB 3.0 Mid Tower Siyah Oyuncu Kasası (AE-GRPHT) - Kasa - PC Bileşenleri | Teknobiyotik bu kasayı öneririm. Daha bugün sistem topladım bununla. Güzel model.

Hocam toplam kaça topladınız bu sistemi?

Yeni konular

Geri
Yukarı