R3 1200, RX570 ile darboğaz yapar mı?

R3 1200 güçlü bir işlemci mi peki? Değil. Çoğu oyunda darboğaz yapar maalesef. R3 1200 bayağı güçsüz bir işlemci.

Alın buyurun 1200AF, bir kanıt daha size. Buna da güvenmiyorum demeyin:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA 5'te bile %100'e varan CPU kullanımı mevcut. İşlemciye yük binen oyunlarda bayağı darboğaza sebep olur. Lütfen izleyin.
İzledim hocam haklısınız o zaman.

@GTX 1080 Darboğaz yapar. Videoya göz atın, özellikle Black Ops 4 oyununda aşırı fazla darboğaz oluyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
R5 2600x darboğaz yapar mı yapmazsa peki. Hangi anakartı alabilirim

B450 biraz tuzlu A320m olur mu?

Darboğaz yapmayacağını iddia edenlerin kaynağı nedir acaba?

GTX 1050 Ti kartıyla bile sıkıntı yaşayan bir işlemciden bahsediyoruz. Tabii ki RX 570 ile darboğaz olur.

Darboğaz yapmayacağını iddia edenlerin kaynağı nedir acaba?

GTX 1050 Ti kartıyla bile sıkıntı yaşayan bir işlemciden bahsediyoruz. Tabii ki RX 570 ile darboğaz olur.
R5 1600 ile olur mu peki?

Yapmaz dostum, çok rahat besler.

Anakart olarak bütçene bağlı. Giriş seviye bir B450 anakart işini görür.
R5 1600 alınır mı peki darboğaz yapar mı sizin de kafanızı çok şişirdim kusura bakmayın🤍

Hayır, R5 1600 ile sıkıntı yaşamazsınız. Oyun odaklı iseniz R3 3100 veya R3 3300X
alabilirsiniz. Yalnız sıfır olarak alınacak ürünler değiller.
Oyun gta5 falan yani devour eğlence tarzı düşük ayarlarda da oynarım darboğaz yapmasın kasmasın bana yeter eğer r5 1600 uygun diyorsan direkt alacağım. Bir de anakart A320m olur mu? Yanına alsam!

Geri
Yukarı