R3 1200, RX570 ile darboğaz yapar mı?

@onuralp0, B365 Chipset, Intel LGA1151 soket için. B350 olsa o zaman olabilirdi, ki fiyatı da fazla tutar bunlardan büyük ihtimalle, stok probleminden vs. dolayı.

O zaman A320 al dostum. B365 anakarta Ryzen işlemci takamazsın. Yani istesen de takamazsın, istersen bedavaya al yine takamazsın, uyumsuz.

B450 anakartlar ₺1.800'ye bulunabiliyor. Bu da aşıyorsa tek çare A320 almak.
A320 aldığım da sorun yaşamam de mi alayım direkt r5 1600+A320M ikilisini bir problem yok demi?

Sorun yaşamazsın. En fazla BIOS sürümü eski olduğu için işlemciyi taktığında görüntü gelmez. Güvenilir bir bilgisayarcıya gidersin, güncel BIOS'u anakartına yazar.
Buradakilere güvenmiyorum. Ben yapabilirmiyim bu işlemi video falan

@onuralp0, yaparsınız fakat eski BIOS sürümünüzün desteklediği bir işlemciye sahip olmalısınız.

Büyük ihtimalle böyle bir aksiyona gerek kalmaz. Ayrıca durumunuz yoksa A320 chipset alabilirsiniz.

@onuralp0, yaparsınız fakat eski BIOS sürümünüzün desteklediği bir işlemciye sahip olmalısınız.

Büyük ihtimalle böyle bir aksiyona gerek kalmaz. Ayrıca durumunuz yoksa A320 chipset alabilirsiniz.
O ne oluyor A320 chipset dediğiniz çok bilmiyorum o yüzden soruyorum kafanızı da şişiriyorum sizin kusura bakmayın

Prime Üyeleri için günün fırsatı: MSI A320M-A PRO AM4 DDR4 3200(OC) DVI HDMI USB3.2 mATX Anakart Amazon.com.tr alacağım anakart bu olacak demi ?

O ne oluyor A320 chipset dediğiniz çok bilmiyorum o yüzden soruyorum kafanızı da şişiriyorum sizin kusura bakmayın

Hayır, şişirmiyorsunuz. A320 chipset, mesela MSI'ın A320M anakartından bahsettiniz. "A320" kısmı da chipset oluyor. Bir çeşit sürüm gibi düşünebilirsiniz. Her chipset farklı özelliklere ev sahipliği yapar, desteklediği soket, overclock vb. Örneğin A320 Chipset overclock desteklemiyor iken B450 chipset destekliyor.

Yolladığınız anakartın fiyatı çok uçuk değilmiş, model de fena değil. Alınabilir kısaca.

Yeni konular

Geri
Yukarı