R3 1200 sistem mavi ekran veriyor

glbhkn

Decapat
İşlemci AMD Ryzen 3 1200 Quad-Core Processor, 3100 MHz, 4 çekirdek, 4 mantıksal işlemci.

Yüklü fiziksel bellek (RAM) 16, 0 GB.

Temel kart ürünü A320M PRO-VH Plus(MS-7B07)

Adı NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB.

Özelliklerim bunlar.

Bilgisayarım yaklaşık 2-3 saat sonra mavi ekran ya da siyah ekran veriyor ve kendisini kapatıyor. Mavi ekran sorunlarını araştırdım 1 aydan beri çözmeye çalışıyorum, her türlü sorunları düzelttim ama ginede aynı hataları veriyor ya da farklı bir hata veriyor. Driverlarımın hepsi güncel her şeyi tertemiz kurdum C diskimin formatladım tamamen fakat yine de aynı sorunları yaşıyorum. Oyunlarımda hiçbir şekilde sorun yaşamıyorum FPS'ım 300'lerde CS:GO'da veya başka bir oyunda drop yemioyurm ama bir anda dediğim gibi kapanıyor ya da mavi ekran veriyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

https://drive.google.com/file/d/1sFTr5g1r05Cktzghy55mE6YTmZip6mXN/view?usp=sharing minidump dosyalarım burada.

Telefonunuzdan çıkan raporun fotoğrafını çekip atabilirsiniz.

Reis şu an zaten bilgisayardan yazıyorum çıkan sonuçları atladım bilgisayarı yeniden başlattım erorrs 0 yazıyordu hiçbir sorun çıkmadı yani.

Bilgisayardan atabileceğim şeyler varsa söyleyin atabilirim.

2 Tane sorun daha geldi mavi ekrandan bunlara bakalabilir misiniz lütfen.

Hatalarınızdan biri memory_corruption diyor. Yani bellek sorunu.

Neyse, yıllar önce yine bellek kaynaklı mavi ekran hatası aldığımda sorun VRAM'de çıkmıştı. Bu yüzden FurMark ile ekran kartınıza test yapmayı deneyebilirsiniz.

Ek olarak, HD Tune ile SSD'nizde Error Scan yapmanızı öneririm. "Health" sekmesinin fotoğrafını atarsanız güzel olur.

Hatalarınızdan biri memory_corruption diyor. Yani bellek sorunu.

Neyse, yıllar önce yine bellek kaynaklı mavi ekran hatası aldığımda sorun VRAM'de çıkmıştı. Bu yüzden FurMark ile ekran kartınıza test yapmayı deneyebilirsiniz.

Ek olarak, HD Tune ile SSD'nizde error scan yapmanızı öneririm. "Health" sekmesinin fotoğrafını atarsanız güzel olur.

Reis ilk olarak bellek tanılmadan yaptım hiçbir sorun çıkmadı sonra Memtest86'dan yaptım bu RAM testlerını ginede sorun çıkmadı anlamıyorum yani cidden her neyse.

Sizin dedğiniz ekran kartı testini de yapacağım SSD'i de yapacağım hemen.

*Healt* sekmesi nereden bakabiliyorum reis onu da söyler misin.

HD Tune'yi çalıştırdığınız zaman üstteki sekmelerden "health"ı seçeceksiniz.

Şu anda error scan başlattım geniş kapsamlı olarak diski tarıyor sorun bulacak mı bakalım.

Hiçbir sorun bulmadı.

Dosya Ekleri

• Desktop Screenshot 2020.09.27 - 00.43.53.78.png
    Desktop Screenshot 2020.09.27 - 00.43.53.78.png
    40,5 KB · Görüntüleme: 37
  • Desktop Screenshot 2020.09.27 - 00.50.15.02.png
    Desktop Screenshot 2020.09.27 - 00.50.15.02.png
    36,3 KB · Görüntüleme: 37
Son düzenleme:
Diğerlerini de yaptınız mı?

Reis dediklerinizin hepsini yaptım.

Ekran kartında bir şey yok gibi değerlerde normaldi ısınmalar falan olsun.

4.40'da tekrar mavi ekran yedim sorun kodu ise şu DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUEL (üstte iste minidump dosyasını attım lütfen bakar mısınız)

Dosya Ekleri

• FurMark Screenshot 2020.09.27 - 02.11.40.08.png
    FurMark Screenshot 2020.09.27 - 02.11.40.08.png
    831,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleme:

Geri
Yukarı