R3 1200 sistem oyunlarda düşük FPS veriyor

zaynıl

Hectopat
Daha fazla  
RAM
8 GB 3000 MHz
Ekran kartı
RX570 8 GB
İşlemci
R3 1200
Selam arkadaşlar oyun oynarken arkada Discord ve Opera genelde açık oluyor. Ama FPS düşürüyor, akıcılığı götürüyor. Buna bir çözüm var mı?

Selam arkadaşlar oyun oynarken arkada Discord ve Opera genelde açık oluyor. Ama FPS düşürüyor, akıcılığı götürüyor. Buna bir çözüm var mı?
Ryzen 3 1200 RX 570'i sınırda besleyebiliyor. Eğer takılma vs. varsa ve sıcaklık değeriniz yüksekse termal macun yenileyebilirsiniz.

Sıcaklık yok ama dediğim gibi FPS düşüşleri oluyor. Bunu nasıl düzeltebilirim?
Eğer uzun zamandır format atmadıysanız bir temiz kurulum yapabilirsiniz hocam.

Eğer uzun zamandır format atmadıysanız bir temiz kurulum yapabilirsiniz hocam.

Bu arada sistemimiz çok benzer. Ekran kartım biraz iyi. Valorant GTA 5 LoL PUBG gibi oyunlarda kaç FPS alıyorsun? Doğru FPS'leri söyleyebilir misin bana aldığım FPS'ler düşük geliyor çünkü.
1- temiz kurulum.
2- işlemciye overclock yapmak.
3- 8 GB RAM ekleyerek çift kanal yapmak.

Yapılabilecek anca bunlar var hocam.

Maalesef 8 GB ekleyecek bütçem yok. İşlemciye overclock yapamam A320 anakartım var. Temiz kurulum derken formattan mı bahsediyorsunuz. Öyle ise yapmam çünkü tüm oyunlar gider yüklemesi uzun sürer.

Bu arada sistemimiz çok benzer. Ekran kartım biraz iyi. Valorant GTA 5 LoL PUBG gibi oyunlarda kaç FPS alıyorsun? Doğru FPS'leri söyleyebilir misin bana aldığım FPS'ler düşük geliyor çünkü.

Maalesef 8 GB ekleyecek bütçem yok. İşlemciye overclock yapamam A320 anakartım var. Temiz kurulum derken formattan mı bahsediyorsunuz. Öyle ise yapmam çünkü tüm oyunlar gider yüklemesi uzun sürer.
Hocam monitörüm 900P olduğu için 900P oynuyorum her oyunu. Valorant en yüksek 130-170 arası. GTA 5 hikaye modu yüksek ayarlar 65-70 FPS. Online'da optimizasyon sorunu var o yüzden bazen 40 bazen 60 alıyorum. LOL çok oynamıyorum fakat onda da 150-200 arası.
Evet formattan bahsediyorum. Yedeklerinizi alabiliyorsanız alıp temiz kurulum yapmak işe yarayabilir.

Hocam o zaman yapılabilecek pek bir şey yok gibi maalesef 😕

Yeni konular

Geri
Yukarı