R3 1200 ve RX 570 sisteme 450W PSU yeter mi?

Ne kadar doğru bilmiyorum ama Bottleneck Calculator - PC Builds şöylebir istatistik var darboğaz ile; bilgi olmasi icin atayim dedim.

Asıl konuya gelince bende ryzen 5 3600 + rx 580 4gb modeli var. xigmatek'in 500w+80 sertifikali psu'sunu kullaniyorum ve hicbir sorun yasamadim. Eski sistemimi dağıtırken bunu yeni sisteme dahil ettim ve 4 seneyi devirdi. Marka olarak öneride bulunacak kadar bilgili degilim ama 500w+ ustu olmasi bence feydali olacaktir.

Yapmıyor işte. Sen denedin mi? Adam denemiş hatta sonuçları bile paylaşmış.

Çok bos yapıyorsun ya RX 570'i zor besleyen işlemci RX 5500XT mi beslecek? Sürekli gülen emoji atmak seni haklı çıkarmaz.
Çok bos yapıyorsun ya RX 570'i zor besleyen işlemci RX 5500XT mi beslecek? Sürekli gülen emoji atmak seni haklı çıkarmaz.

Off çok zavallısın.

Linki yok ben topladım
Daha almadım ama almayı düşünüyorum.
Kardeşim İtopya üzerinden toplanan sistemler pek hayırlı çıkmıyor genel olarak. Attığın parçaların tümünü detaylı bir şekilde yazar mısın?

1200 AF ile RX 570'in uyumlu olacağını fakat işlemciye çok yüklenen oyunlarda 4/4 1200 AF'nin CPU kullanımının çok yükseleceğini ve yer yer de olsa darboğaz yaşayabileceğini düşünüyorum.

Bu videoda eski 1200'ün RX 570 ile beraber çoğu oyunda CPU kullanımının çok yüksek olduğunu görebiliyoruz, AF modelinde ise kullanım nispeten daha düşük olacaktır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kardeşim İtopya üzerinden toplanan sistemler pek hayırlı çıkmıyor genel olarak. Attığın parçaların tümünü detaylı bir şekilde yazar mısın?

AMD Ryzen 3 1200 3.1GHz 8MB önbellek 4 çekirdek AM4 14nm işlemci

ASUS PRIME A320M-R-SI AMD A320 Soket AM4 DDR4 2933Hz (OC) VGA HDMI Anakart.

GSKILL 8GB Ripjaws V Kırmızı 2400Mhz CL15 DDR4 Single Kit Ram

Game Booster GB-G3030B RGB USB 3.0 mid Tower kasa

Sapphire Radeon RX570 Pulse 8 GB GDDR5 256 Bit ekran kartı

Thermaltake Litepower 450W 120mm fanlı PSU.

Yeni konular

Geri
Yukarı