RX 570 için 450W PSU yeter mi?

Delikan

Hectopat
Konu basit aslında, elimde 400W PSU var, RX570 8 GB Nitro almayı düşünüyorum ancak onun istediği minimum PSU gücü 450W. Eğer bir süre böyle idare ederse para biriktirip alırım ancak hiç çalıştırmazsa başka ekran kartına bakacağım.

Sertifikalı ise yeteceğini düşünüyorum, tabii işlemcini de söylemen gerekiyor emin olabilmemiz için. Ancak yine de ne olur olmaz 500W 80+ almanı öneririm, zaten çok pahalı değiller 600W PSU bile 300 liraya bulunabiliyor.

RX 570 kullandığınız PSU da çalışacaktır ancak Oyun vb sistemi kullanacak eylemler de bulunur iseniz PC nin restart atması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bunların dışında sistem boşta iken kullandığınız PSU ile o ekran kartının sorunsuz çalışacağını düşünüyorum.

RX 570 kullandığınız PSU da çalışacaktır ancak Oyun vb sistemi kullanacak eylemler de bulunur iseniz PC nin restart atması gibi durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bunların dışında sistem boşta iken kullandığınız PSU ile o ekran kartının sorunsuz çalışacağını düşünüyorum.
Amd a10 7870k işlemcim

@Delikan Dediğim gibi mevcut güç kaynağınızın RX 570 ile sistemi çalıştırmama gibi bir ihtimali yok, yeni bir PSU alana kadar sizi idare edicektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı