R3 1200 ve RX 580 FPS sorunu

Lütfen darboğazdan başka bir şey söyleyin artık...
Yav kardeşim darboğaz var işte hem de olabileceğinden en iyi şekilde, sen ya darboğazı yanlış anlıyorsun ya da direkt laftan anlamıyorsun. Seni 3 evetle donanımhaber.com'a iletiyoruz.

Türkçe'de darboğaz diye bir kelime olmasa bile ben bu işe darboğaz derim, başka nasıl açıklayalım. Şu an Dünya düz diyenlerden farkın yok.

CS:GO'da FPS'in 150-200 arası olması normal. R3 1200'ün tek çekirdek performansı çok iyi değil. CS:GO'da darboğaz çok yok ancak daha ağır oyunlarda oluşacak FPS sorunu çok çok yüksek ihtimalle darboğazdan dalayı olacaktır.

Bu arada arkadaşınızın işlemcisi nedir? Tahminen tek çekirdek performansı sizin işlemcinizden daha iyi.

Konu sahibinin ergen olduğu aşikar.

Edit: Ergen derken herşeyi bildiğini sanması değişik.
Hiçbir yorumumda bilmişlik taslamaya çalışmadım.SS'de attım işlemci kullanımı 90'ı bile görmemişken nasıl olur da darboğaz olur sorusunun cevabını almak istiyorum ama gelen geçen sadece darboğaz yazıyor. Bunlara cevap yazarak her şeyi bildiğimi sanmanı nereden çıkardığın aşikar ama yardımcı olamayacaksan buraya yorum yazmanın bir anlamı yok. Laf çarpıştırmaya değil çözüm bulmaya girdim buraya. Ve ayrıca eminim ben ergenimdir

Hiçbir yorumumda bilmişlik taslamaya çalışmadım.SS'de attım işlemci kullanımı 90'ı bile görmemişken nasıl olur da darboğaz olur sorusunun cevabını almak istiyorum ama gelen geçen sadece darboğaz yazıyor. Bunlara cevap yazarak her şeyi bildiğimi sanmanı nereden çıkardığın aşikar ama yardımcı olamayacaksan buraya yorum yazmanın bir anlamı yok. Laf çarpıştırmaya değil çözüm bulmaya girdim buraya. Ve ayrıca eminim ben ergenimdir
Burada o kadar kisi sana cozumu soyluyor, islemciyi degistir diyor sen hala cozum ariyorsun. Canim, deli misin?

Bence konu sahibi darboğaz olayını yanlış anlamış. Ben de ustası değilim ama CPU %70 kulanımdayken ekran kartının %17'lerde gezinmesi bariz bir darboğaz gibi geldi bana. İllaki işlemcinin %90 kullanılmasına gerek yok darboğaz için.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı