R3 1200'den Ryzen 5 3600'e geçilir mi?

Bütçe
2000 tl
Kanka güncelledim ama sonra yeni işlemciyi taktım görüntü gelmiyor biosuda resetledim kasa çalışıyor görüntü gelmiyor sebebi nedir?

Çalıştırdıktan 5 saniye sonra işlemci fanıda duruyor.

Forumlarda araştırmaya devam ederken bir 10 dk gezindim geri geldiğimde hiçbir şey yapmadığım halde şu anda hiç güç gelmiyor.

BIOS güncellerken 5000 series için çıkarılmış olan sürümü güncelledin değil mi kesin?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellerken 5000 series için çıkarılmış olan sürümü güncelledin değil mi kesin?

BIOS'um F51h destek F51g ile gelmiş yani en son sürüme güncelledim ve eski işlemcimi taktım sistem takır takır çalışıyor yani hiçbir parçada sıkıntı yok PSU'da 650W 5500U besler diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
5 yıl önce aldığım sistem aldığımda beri hep aynı sorunlar ne yapsam fayda etmedi.
Oyunlar takılıyor ve bilgisayar boştayken sadece Discord açıkken CPU 99 oluyor.
Format attım düzelmiyor Valorant ve Discord bile beraber açınca kasıyor ama singleplayer hikayeli oyunları yüksek ayarlarda 50 60 FPS'lerde takılmadan oynuyorum. Kısaca sorun şu Opera'da bile PC kasıyor ben işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum.
Sistem şu şekilde.
AMD Ryzen 3 1200.
ASUS GTX 1050 Ti 4 GB.
16 GB RAM 2400 MHz 8X2.
PSU 500 watt.
Anakart A320M.
İşlemciyi yükselttsem Ryzen 5 3600a geçsem sorunlarım ortadan kalkar mı ve PC ile uyumlu olur mu?

Size tavsiyem AMD Ryzen 5600'a bütçe yetiyorsa ona geçmeniz.

Geri
Yukarı