R3 1300x ve GTX 1060 Sistem Toplama

Konuya biraz kaynak yapıyorum ama sistemini yazar mısın bende eğer bütçem hiçbir şekilde düzelmez ise 1060 3GB'lı bir sistem dizeceğim yaza doğru.

Hocam şöyle söyliyim benim yapacağım sistem aşırı pahalı... Yine de yazacağım fakat bu sisteme bu ekran kartı mı olur dersiniz... Sebebi de ekran kartını geçici olarak aldım, biraz para elime geçince ekran kartını değiştireceğim.. Parçalar aynı zamanda görsel anlamda da çok güzel bir görünüm verecek... Şöyle ki;

• RAM: Corsair Vengeance 2x8GB 3600Mhz DDR4 RGB RAM
  • PSU : Corsair Builder CX6500m (modüler olması ve sertifikası)
  • İşlemci Soğutucu: Corsair H80i v2 (Alacağım kasadan dolayı fazlasıyla yeterli olacak diye düşünüyorum)
  • Kasa: Corsair Crystal 460x
  • Depolama: WD Green 240 GB m2 Sata SSD
    WD Cavaliar Blue 1TB 7200Rpm Mekanik HDD
  • Egzoz Fanı: Corsair SP120 RGB Fan (Belki almam, sıvı soğutma fanını buraya takabilirim)

Birde şöyle bir durumu dile getirmek istiyorum. İnternet ile alışveriş yapmak isteğinde değilim açıkçası.Vatandan alışveriş yapmayı düşünüyorum ve ellerinde bulunduğum ilde 1300x seri yokmuş.
İşlemcimi AMD 3 1200 ile değiştirmiş olmam çok fazla bir fark yaratır mı ? Ve ekran kartımı zamlanması sebebi ile gtx 1050 ti yapmayı planlıyorum. Biliyorsunuz bu toplama olaylarında sonsuz kombinasyon var ve insanın kafası ister istemez karışıyor. Yardım ederseniz şimdiden teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı