R3 1300x ve GTX 1060 Sistem Toplama

sinekadam

Kilopat
  • İşlemci: AMD Ryzen3 1300x 3.5 GHz
  • Anakart: MSI B350M pro vd plus
  • Ekran kartı: Asus geforce GTX 1060 doul 3GB 192bit
  • RAM: Kingston 8GB 2400MHz DDR4 CL15
  • SSD: Sandisk 120 GB SSD
  • Kasa: Cooler Master cmp351 500W siyah midT
Bütçeme uygun gelecek şekilde topladım. Hem oyun hem de Photoshop ve çizim programları kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD AdataSU 128 GB olarak seçilmeli. Kasa ve PSU ayrı alınmalı. Anakart önerim MSI yerine Asus veya Gigabyte olacaktır.

Geçen gün MSI Gaming X GTX 1060 3G modelini aldım... Ayrıca o ekran kartı çok ısınıyor soğutmayı güzel yapan gerekli... Bu yüzden zaten soğutma performansı kötü bir kasa olan Cooler Master'dan vazgeçmeni öneririm... Unutmadan, 1060, 1050ti den her türlü daha güçlü bir kart... Ayrıca Kasa ve PSU da ayrı alınmalı kanaatindeyim... Ayrıca eğer biraz daha ekleyebilirsen m2Sata SSD alman daha güzel ve performanslı olacaktır... Şimdiden hayırlı olsun...

Geçen gün MSI Gaming X GTX 1060 3G modelini aldım... Ayrıca o ekran kartı çok ısınıyor soğutmayı güzel yapan gerekli... Bu yüzden zaten soğutma performansı kötü bir kasa olan Cooler Master'dan vazgeçmeni öneririm... Unutmadan, 1060, 1050ti den her türlü daha güçlü bir kart... Ayrıca Kasa ve PSU da ayrı alınmalı kanaatindeyim... Ayrıca eğer biraz daha ekleyebilirsen m2Sata SSD alman daha güzel ve performanslı olacaktır... Şimdiden hayırlı olsun...
Konuya biraz kaynak yapıyorum ama sistemini yazar mısın bende eğer bütçem hiçbir şekilde düzelmez ise 1060 3GB'lı bir sistem dizeceğim yaza doğru.

SSD AdataSU 128 GB olarak seçilmeli. Kasa ve PSU ayrı alınmalı. Anakart önerim MSI yerine Asus veya Gigabyte olacaktır.
Anakartı diğer markalardan önermenizin sebebi nedir ?

Yinede 1050Ti'dan daha iyi diye biliyorum yanlış mıyım ?
Kağıt üzerinde 1060 ın daha iyi olduğu gözüküyor.

Kısa bildiğim yerlerden kısma yoluna girdiğim için böyle bir kasa tercihinde bulundum.

Anakartı diğer markalardan önermenizin sebebi nedir ?

MSI anakartlar ile ilgili küçük bir araştırma yaparsanız RAM frekansı ile ilgili sorun çıkardığını görebilirsiniz. Özetle MSI, AM4 soketinde başarısız oldu.
En stabil çalışan AM4 soketli anakart üreticisi ise Gigabyte'dir. Tamamen kişisel tercih, ben Gigabyte öneririm.

MSI anakartlar ile ilgili küçük bir araştırma yaparsanız RAM frekansı ile ilgili sorun çıkardığını görebilirsiniz. Özetle MSI, AM4 soketinde başarısız oldu.
En stabil çalışan AM4 soketli anakart üreticisi ise Gigabyte'dir. Tamamen kişisel tercih, ben Gigabyte öneririm.
Tercih etmezsem büyük sorunlarla karşılaşmam sanırım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı