R3 2200 sistemde oyunlar donuyor

YsdHerop

Femtopat
Daha fazla  
Ekran kartı
Rx 590
İşlemci
Amd ryzen 3 vega graphics 2200
AMD Ryzen 3 2200 Vega Graphics işlemcim var. Önceden bu işlemci ile beraber GT 630 ekran kartı kullanıyordum. Geçenlerde RX 590 aldım. Her oyunu normal açan kart Valorant'ta sürekli droplar yememle sonuçlanıyor, CS 2 de ise her yarım saatte oyunun bir anda donması sorunu meydana gelmeye başladı. Bu donmanın sorunu ne olabilir? Alt Tab atılmıyor, çözümü oturumu kapatıp açarak çözebiliyorum.

16 gb 3200 mhz ram var valorant işlemci tabanlı oyun olduğu için zaten işlemciyi çok kullanıyor ama eskiden gt 630 la valorant oynarken rx 590 la drop yemek çok komik geliyor

RAM'lerden kaynaklı olmaması lazım hocam dropmu yiyorsun yoksa oyunda donuyor mu oyunda donuyorsa diskden dolayı bir sorunda olabilir.
Oyun tamamen donmuyor ama mouse çevirirken gözle görülür bir donma var ekran kartını %20 kullanıyor işlemciyi en kötü %80 riotla çok işimiz var.Önemli olan cs 2 de yediğim bir anda oyunun donup alt tab atamama,pc kullanamama sorunu

Hdd kullanıyorum,500 gb boş alan var.Konunun bunlarla alakalı olabileceğini sanmıyorum özetle açıklayayım,ekran kartını almadan önce her şey aynı tek değişen ekran kartı ve power

Geri
Yukarı