R3 2200G APU sisteme RAM tavsiyesi

wolly123

Decapat
Merhabalar.

Ryzen 3 2200G şu anlık ekran kartsız sistem topladım, anakartımda 2 tane RAM girişi var. 1x8 GB Corsair DDR4 3000 MHz RAM aldım fakat internetten öğrendiğimde çift kanal RAM kullanılmalıymış, FPS iki katına kadar çıkıyormuş ve performansta ciddi artış oluyormuş. Oynadığım oyunlar sadece bu 3 oyundur: CS:GO, Fortnite ve LOL. Sizce çift kanal yapmak için ikinci RAM'i almama gerek var mı? Yoksa bu oyunlarda yeterli FPS alır mıyım? Sistemim daha gelmediği için FPS'yi bu oyunlarda test edemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alman gerekli
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
izle istersen

Anladım teşekkür ederim bu oyunlar için bile yetmiyor yani peki hangi ram'i alayim? Yine ayni corsair ddr4 3000mhz mi 400tl sanırım şuanda.

Herkese çok teşekkür ederim. Kafama bir şey takıldı bunuda şimdi öğrendim, şimdi ben 3000mhz ram alınca dual channel bunlar 3000mhz de çalısmayacak mı? OC hiz asirtma mi onu mu yapmam lazım attıgınız linkten ögrendim nasil anlayacağım ramlerin kac mhzde calıstıgını illa yapmam gerek var mi 3000mhz de calismasi icin?

Herkese çok teşekkür ederim. Kafama bir şey takıldı bunuda şimdi öğrendim, şimdi ben 3000mhz ram alınca dual channel bunlar 3000mhz de çalısmayacak mı? OC hiz asirtma mi onu mu yapmam lazım attıgınız linkten ögrendim nasil anlayacağım ramlerin kac mhzde calıstıgını illa yapmam gerek var mi 3000mhz de calismasi icin?
ben de corsair 3200mhz (8+8) toplam 16 gb ram var ve başlangıçta anakartım 2133 mhz gördü ramleri daha sonra biostan ramlerin frekansını artırdım çok basit bir işlem. İlk anakartım gigabyte b350 idi ve onunla 3200mhz de çalıştırıyordum şimdiki ise asus strix x470 ve 3466 mhz de çalıştırıyorum ramleri cl15 de yani eğer anakartın iyiyse sen de en azından 3200 mhzde çalıştırabilirsin izle istersen
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anakartım ASROCK AB350M-HDV ben nerden bakacagim anakartim kac mhz görcek ramleri oğrenmem icin? aynen basitmis hic deneyimim olmadi 2900mhz yapsam olur mu? Corsair 8gb ddr4 cl16 ram dedigim gibi aynisindan alacagim bir tane daha. Bu arada cok sag olun valla cok bilgilendirdiniz beni. :)

Edit: Tamam öğrendim cpu-z denmiş. Bu anakartta kaça kadar frekansi arttirabilirim bazi insanlar pc kapandi acilmiyor yazmis yardimci olursaniz sevinirim cok fazla mhz arttirip bozmiyim kasayi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı