R3 2200G APU sisteme RAM tavsiyesi

Anakartım ASROCK AB350M-HDV ben nerden bakacagim anakartim kac mhz görcek ramleri oğrenmem icin? aynen basitmis hic deneyimim olmadi 2900mhz yapsam olur mu? Corsair 8gb ddr4 cl16 ram dedigim gibi aynisindan alacagim bir tane daha. Bu arada cok sag olun valla cok bilgilendirdiniz beni. :)

O anakart nasıldır bilmiyorum ASRock AB350M-HDV ama APU işlemci ile yanlış anlamadıysam anakartın 2400 mhzde ramleri çalıştırıyor. Yani işlemci değiştirmediğin sürece 3000 mhzlere 3200 mhzlere çıkamazsın ki senin işlemci de APU işlemci.
  • Supports DDR4 3200+ (OC) (Ryzen CPU) / 2400 (A-series APU
ASRock AB350M-HDV Socket AM4, DDR4 3200+ MHz (OC), Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart - ASRB350M-HDV

Bu sitede tanıtım resimlerinde de 2400 mhz yazmış APU ile .
Ryzen 3 2200g işlemci b350 anakart (8 veya 16) GB 3200 mhz ram ve 120 GB m2 ssdli babam için sırf internette facede zaman geçirsin diye PC toplamayı düşünüyorum ileri ki zamanlarda kurduğun sistemin artı ve eksilerini bana yazabilir misin ona göre hareket edeyim .

Son düzenleme:
Yani aynen bende gördüm sag olun yani ben OC yapmama gerek yok APU ile sayet stok olarak 2400den asagiysa ram frekanslarim o zaman arttiracagim bakalim kasa gelsin de stok hali kac mhz mis frekansimin merak ettim

Edit: Peki soyle ileride ben buna ekran karti alacagim ozaman apu devre disi kalacak yani islemcinin ekran karti kullanilmayacak ya ozaman 3200e kadar oc oluyor mu acaba? Sadece ryzen islemci kullanmis olucam ya cok guzel soru sordum :) Resmi sitede 3200 demis ryzena ama
O anakart nasıldır bilmiyorum ASRock AB350M-HDV ama APU işlemci ile yanlış anlamadıysam anakartın 2400 mhzde ramleri çalıştırıyor. Yani işlemci değiştirmediğin sürece 3000 mhzlere 3200 mhzlere çıkamazsın ki senin işlemci de APU işlemci.
  • Supports DDR4 3200+ (OC) (Ryzen CPU) / 2400 (A-series APU
ASRock AB350M-HDV Socket AM4, DDR4 3200+ MHz (OC), Ultra M.2, USB 3.1 Gen1, HDMI, DVI, VGA mATX Anakart - ASRB350M-HDV

Bu sitede tanıtım resimlerinde de 2400 mhz yazmış APU ile .
Ryzen 3 2200g işlemci b350 anakart (8 veya 16) GB 3200 mhz ram ve 120 GB m2 ssdli babam için sırf internette facede zaman geçirsin diye PC toplamayı düşünüyorum ileri ki zamanlarda kurduğun sistemin artı ve eksilerini bana yazabilir misin ona göre hareket edeyim .
Rami aldim dual oldu, 2x8 gb 3000mhz fakat anakartim 2400mhz yi destekledigi icin suan 2400mhz de kullaniyorum. Ilerde ekran karti takinca 2933 mhz cikartacagim anakart destekler herhalde apu dan çıkmış olacagim.

Bilgisayar çok iyi fazlasiyla babaniza yeter de artar bile ben çok memnunum ilerde işletim sistemini hızlandırmak için SSD alınca her şey mükemmel olacak 1 yıl sonrada GTX1050ti alıp yükseltcem, performans fps yine güzel ekran kartsız olmasına rağmen doğru tercih yaptigimi dusunuyorum. Vega iyiymis...

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı